Montaż dmuchanych band

W ostatnich dniach lutego towarzyszy nam aura, która sprzyja podjęciu odpowiednich prac na stadionie. W środę działacze GTM Start Gniezno przy wsparciu amatorów z AKŻ “Waleczne Orły” przystąpili do montażu dmuchanych band okalających owal przy Wrzesińskiej. Całość działań z tym związanych zakończona zostanie w czwartek, kiedy to zainstalowany zostanie ostatni fragment – na wejściu w drugi łuk.

“Od samego rana przystąpiliśmy do montażu band” – mówi dyrektor i członek zarządu w GTM Start Piotr Mikołajczak, który mocno zaangażowany był w środowe prace na stadionie. “Serdeczne podziękowania w stronę amatorów, którzy nam pomagają. Zamontowany jest cały pierwszy łuk, drugi łuk dokończony zostanie w dniu jutrzejszym. Tak naprawdę będziemy gotowi z bandami dmuchanymi, zostanie nam tylko kosmetyka toru” – informuje P.Mikołajczak. Na czym polegać będą prace kosmetyczne przy owalu na którym o ligowe punkty walczyć będą żużlowcy Car Gwarant Startu Gniezno? “Musimy przesuszyć tor, także najpierw wyjadą bronki. Przesuszymy go myślę we dwa dni, przy sprzyjającej pogodzie. Następnie dobijemy tor i możemy zaczynać treningi!” – dodaje.  Po zimie tor jest namoczony. “Śnieg sprawił, że jest trochę wilgotny. Potrzebowalibyśmy ze dwa dni takiej pogody jak dzisiaj i jesteśmy w stanie przygotować tor do pierwszych treningów.” – kończy P.Mikołajczak.

Przy okazji montażu band władze GTM Start mogą liczyć na pomoc gnieźnieńskich amatorów, którzy w zeszłym sezonie nie tylko trenowali przy W25, ale także mieli okazję zorganizować kilka imprez o charakterze towarzyskim. “Angażujemy się w pomoc od początku istnienia GTM’u. Wtedy zaufano nam jako klubowi amatorskiemu. Tak ta pomoc wygląda.. przed sezonem, w trakcie czy na jego zakończenie. Na tyle, na ile możemy staramy się pomagać, jesteśmy praktycznie na każde zawołanie ludzi z klubu. Współpraca układa się wręcz niesamowicie dobrze!” – przyznaje Błażej Skrzeszewski, prezes AKŻ Waleczne Orły.

W czwartek kolejny dzień prac na stadionie przy ul. Wrzesińskiej. Kontynuowany będzie m.in. montaż bandy dmuchanej. 28 lutego to także ostatni dzień funkcjonowania lodowiska, które znajduje się na murawie wewnątrz toru żużlowego.

Tekst: Radosław Majewski