SpeedwayEvents.pl: W Gnieźnie zobaczymy się dwa razy!

Pierwsza Stolica Polski – Gniezno – będzie gospodarzem, aż dwóch wydarzeń, współorganizowanych przez SpeedwayEvents.pl30 kwietnia i 21 września przeprowadzone zostaną zawody ściśle związane z Nice 1. LŻ.

Cieszymy się z faktu, że w rozpoczynającym się sezonie będziemy kontynuować współpracę z marką SpeedwayEvents.pl. Ubiegłoroczne turnieje – Super Mecz z Fogo Unią Leszno oraz Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów przebiegły jak należy. W tym roku proponujemy kibicom coś nowego i myślę, że jeszcze bardziej atrakcyjnego – mówi Piotr Mikołajczak, członek zarządu i dyrektor GTM Start Gniezno.

Już 30 kwietnia kibice speedwaya będą mogli złapać wiosenne słońce na stadionie przy ul. Wrzesińskiej przy okazji Mistrzostw Par Klubowych Nice 1. Ligi. Zawodnicy siedmiu drużyn powalczą o awans do finału Mistrzostw Polski Par Klubowych, który odbędzie się 11 maja w Ostrowie Wielkopolskim. W wyrównanej stawce awans wywalczy tylko jeden zespół, co sprawi, że rywalizacja będzie na pewno bardzo zacięta.

Na drugie wspólne wydarzenie trzeba będzie poczekać do września. Marka SpeedwayEvents.pl będzie po raz drugi promotorem Pucharu Nice 1. LŻ, które to wydarzenie właśnie w Gnieźnie będzie miało swoją czwartą odsłonę. Do tej pory najlepszymi zawodnikami pierwszej ligi zostawali: Robert Miśkowiak (2016 – w Lublinie), Norbert Kościuch (2017 – w Pile) i Mikkel Michelsen (2018 – w Gdańsku).

Zawody o Puchar Nice 1. LŻ zapowiadają się bardzo ciekawie. Będziemy już po decydujących rozstrzygnięciach jeśli chodzi o rozgrywki ligowe i niejako na deser ich najlepsi żużlowcy zjadą do Gniezna, by rywalizować 21 września o Puchar Nice 1 Ligi. Ciekawych nazwisk w stawce na pewno nie zabraknie – podkreślił Mikołajczak. – Liczę, że obie imprezy spotkają się z dużym zainteresowaniem kibiców. My ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, by organizacyjnie przebiegało wszystko jak należy. Już dziś zapraszamy do Gniezna! – zaznaczył Mikołajczak.

My również! Bardzo lubimy wracać do Gniezna, nasza współpraca z działaczami Startu układa się wzorowo, a stopień ich zaangażowanie jest zawsze na najwyższym poziomie. Gnieźnieńscy kibice również zasługują na zawody wysokiej rangi i takie chcemy im zapewnić w tym roku – dodał Maciej Polny, właściciel firmy KFsport, właściciela marki SpeedwayEvents.pl.

Bilety na Mistrzostwa Par Klubowych Nice 1. Ligi oraz Puchar Nice 1. Ligi już wkrótce do nabycia pod adresem bilety.speedwayevents.pl, przy współpracy z platormą TicketCo.

Tekst: informacja prasowa