Przedsezonowe plany czerwono-czarnych, data Turnieju o Koronę (video)

Przygotowania ogólnorozwojowe wkraczają w decydującą fazę. Na stadionie przy ul. Wrzesińskiej jeszcze zimowa aura, ale działacze już myślą o pierwszych treningach oraz meczach kontrolnych Car Gwarant Startu Gniezno. Menadżer drużyny Rafael Wojciechowski w rozmowie z Aforti StartTV przekazał, że wyjazd na tor planowany jest w okolicach 10 marca. W kalendarzu pojawiły się także daty przedsezonowych potyczek z zespołami z Wrocławia oraz Bydgoszczy. Czerwono-czarni w ramach przygotowań do Nice 1 Ligi Żużlowej swoje możliwości sprawdzą również na tle rywala z Danii – do Pierwszej Stolicy przyjedzie ekipa Slangerup Speedway Klub. Ponadto znamy datę XI odsłony Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego.

“W najbliższym okresie będę stale monitorował stan toru.” – mówi Rafael Wojciechowski. “Czekamy na to, aby lodowisko zostało usunięte ze stadionu. Później na pewno przygotujemy odpowiednio tor. W międzyczasie zaplanujemy wszystkie możliwe treningi oraz sparingi. Chcemy wyjechać na tor w okolicach – zakładając optymistycznie – 10 marca. Później, kolejny weekend w granicach 16-18 marca mamy wstępnie zaplanowane pojedynki z Wrocławiem i duńską drużyną Slangerup. W połowie tygodnia być może uda się rozegrać sparingi z PSŻ Poznań, a 23 i 24 marca rozegramy dwa sparingi z drużyną z Bydgoszczy, zarówno w Gnieźnie jak i na wyjeździe.” – informuje. Na rozpoczęcie treningów oczekują także żużlowcy, którzy w sezonie 2019 reprezentować będą barwy Car Gwarant Startu Gniezno. Kadra w komplecie pojawi się na torze przy ul. Wrzesińskiej. “Nie widzę przeszkód, że nie będzie tutaj kompletu zawodników. W tej chwili wszyscy się przygotowują, wszyscy są zdrowi i czekają na rozpoczęcie sezonu. Oby tak było do 10 marca” – mówi. R.Wojciechowski.

Przedstawione propozycje terminów to oczywiście wstępne plany. Duży wpływ na to, czy uda się wszystko zrealizować zgodnie z harmonogramem, będzie mieć między innymi pogoda. “Będziemy chcieli się odpowiednio przygotować.” – zapewnia menadżer czerwono-czarnych. “Czy będziemy mogli wyjechać na tor tutaj w Gnieźnie, czy też będziemy szukać możliwości jazdy poza granicami miasta czy kraju – to będziemy wiedzieć na początku marca. Czekamy na prognozy pogody i na to, co aura przyniesie nam w Gnieźnie. Wówczas ocenimy jak szybko będzie można przygotować tor. Jeśli będzie trzeba wyjechać – rozważamy wyjazd do Gorican czy innych miejsc, gdzie będzie możliwość treningu. Czekamy na rozwój pogody” – dodaje R.Wojciechowski.

Poza rozgrywkami ligowymi kibice speedwaya w Gnieźnie będą emocjonować się między innymi jedenastą odsłoną najpopularniejszego turnieju indywidualnego w Pierwszej Stolicy – Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego. “W tym roku to 21 kwietnia. Pierwsze święto wielkanocne – wtedy odbędzie się Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego. Zapraszamy na stadion w Gnieźnie. Szczegóły co do godziny oraz obsady poznamy bliżej terminu. W kolejnych tygodniach i miesiącach takie nowinki będą się pojawiały.” – uchyla rąbka tajemnicy menadżer czerwono-czarnych. Przypomnijmy, że darmowy wstęp na ten turniej mieć będą ci kibice, którzy zdecydują się na zakup karnetów na zasadniczą część sezonu. Ich sprzedaż cały czas prowadzona jest w sekretariacie GTM Start Gniezno i sklepach odzieżowych Manekin, a także on-line na stronie sklep.startgniezno.com

Tekst: Radosław Majewski, rozmawiał Grzegorz Buczkowski