Aforti Szkółka Żużlowa od kuchni (foto & video)

W sezonie 2019 GTM Start Gniezno stawia na rozwój szkolenia. Na mocy podpisanej w styczniu umowy mecenasem gnieźnieńskiej szkółki została Grupa Aforti. Obecnie w zespole młodzieżowym Aforti Startu oraz szkółce żużlowej trenuje 17 zawodników. Pozyskanie sponsora dla tego projektu, przy jednoczesnym zaangażowaniu władz Miasta Gniezna i klubu umożliwiło dokonanie wielu inwestycji sprzętowych – park maszyn przeznaczony dla tych najmłodszych, dopiero rozpoczynających swoją przygodę z czarnym sportem prezentuje się niezwykle okazale.

Zimową przerwę wykorzystujemy nie tylko na przygotowania ogólnorozwojowe, ale również i pracę przy motocyklach. W oczekiwaniu na rozpoczęcie sezonu najmłodsi stażem juniorzy drużyny oraz adepci szkółki pracują przy motocyklach i zdobywają wiedzę na temat sprzętu żużlowego. Wspólnie z młodzieżą działa klubowy mechanik Paweł Woźny. “Dbamy o to, żeby w naszym warsztacie był porządek.” – przyznaje. “Składamy motocykle, które zostały rozebrane po zeszłym sezonie. Chłopacy czyszczą wszystkie tarczki, przygotowujemy się do sezonu tak, jak powinno to wyglądać. Sprzętu mamy naprawdę dużo. Cztery motocykle będą na Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów, pięć motocykli złożymy na potrzeby szkółki.” – mówi Paweł Woźny“Będą to cztery motocykle o pojemności 500 ccm, jeden 250 ccm i z tego co wiem planowany jest także zakup motocykla 125 ccm” – dodaje

“W warsztacie szkółki jesteśmy praktycznie codziennie” – mówi Szymon Szwacher, młodzieżowiec Aforti Startu Gniezno, który posiada licencję na starty w klasie 250 i 500 ccm. “Gdyby nie wsparcie od Aforti to nie byłoby tak jak teraz. Kiedyś mieliśmy ciężką sytuację, zdarzały się braki sprzętu. Teraz jest tego dużo.” – przyznaje. “Skupiamy się teraz na składaniu motocykli, poprawianiu pozostałych sprzętów, które mieliśmy wcześniej. Tak, żeby młodzi adepci mogli się uczyć.” – kończy S.Szwacher. “W poprzednich sezonach nie było takiego sprzętu, jaki teraz składamy. Miejmy nadzieję, że będzie się sprawował!” – dodaje klubowy kolega Szwachera, Michał Lewandowski.

“Pracuje w żużlu trzynasty sezon. Rzadko spotykałem tylko sprzętu w klubie, choć zdarzały się takie przypadki w Ekstralidze. Tutaj możemy pochwalić się duża ilością ram, silników. Zarząd jak i firma Aforti zakupili osiem silników do szkółki, z przeznaczeniem dla juniorów. Miejmy nadzieję, że chłopacy będą dobrze przygotowani, a trenują dużo. Dzięki temu będzie mniej upadków. A mniej upadków oznacza, że sprzęt wytrzyma dłużej i nie trzeba będzie go tak często wymieniać.” – przyznaje Paweł Woźny, mechanik w Aforti Szkółce Żużlowej.

Trwa nabór do szkółki żużlowej. Kandydaci powinni prezentować dobry poziom edukacji szkolnej, cieszyć się nienagannym stanem zdrowia, interesować się sportem żużlowym. Umiejętność prowadzenia normalnego motocykla będzie dużym atutem, ale nie jest to warunek konieczny. Najważniejszy jest zapał i chęć do rozpoczęcia przygody ze sportem żużlowym. Dzieci w wieku 8-14 lat mają możliwość treningów na motocyklach żużlowych z silnikiem o pojemności 125 ccm, w wieku 11-15 lat pojemność 250 ccm, a od 14 lat na motocyklach o pojemności 500 cm3. Niezbędny sprzęt klub udostępnia bezpłatnie.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z klubem drogą telefoniczną. Pod numerem 61 666 96 66 udzielamy m.in. kompletu informacji na temat niezbędnych dokumentów, jakie należy złożyć, aby dołączyć do grona adeptów trenujących w szkółce beniaminka pierwszej ligi. Zgłoszenia osobiste do Aforti Szkółki Żużlowej przy GTM Start Gniezno w siedzibie klubu (Wrzesińska 27-29, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00) – osoba chcąca zapisać się do szkółki żużlowej powinna przyjść w towarzystwie obojga rodziców (opiekunów).

Aforti StartTV: Zimowa praca w szkółce żużlowej

Praca w Aforti Szkółce Żużlowej w obiektywie

 

Tekst oraz foto: Radosław Majewski