fbpx

Przekaż 1% na GTM Start i wspieraj żużel

Gnieźnieński klub ponownie dołączył do akcji „1% na Twój klub” organizowanej przez Fundację Partnerstwo z siedzibą w Warszawie. Dzięki temu każdy z kibiców ma szansę wesprzeć finansowo GTM Start Gniezno i przekazać 1% podatku dochodowego na rozwój sportu żużlowego w Gnieźnie – pozyskane w ten sposób środki zasilą budżet klubu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami 1% podatku dochodowego za 2018 rok na rzecz organizacji pożytku publicznego (taką jest Fundacja Partnerstwo) mogą przekazać:
– podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
– podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych
– podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-to procentowej stawki podatku

Po wyliczeniu kwoty podatku do zapłaty za rok podatkowy 2018 w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego – „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP” wpisujemy numer, pod którym widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym Fundacja Partnerstwo, tj. 0000197334. Podać należy także kwotę, którą chcemy przekazać – nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Podatnik w składanym zeznaniu podatkowym musi podać dodatkowe informacje, które będą miały wpływ na rozdysponowanie pieniędzy z 1% przez Fundację Partnerstwo tj. wskazać konkretny cel – „GTM START Gniezno, ul. Wrzesińska 27-29, Gniezno”. Ponadto składający deklarację ma prawo wyrazić zgodę na podanie swych danych osobowych (imienia, nazwiska oraz adresu). Informacje te organizacjom przekazuje Urząd Skarbowy.

pit-wzor-37

Wzór prawidłowo wypełnionej rubryki w rozliczeniu PIT

Urząd Skarbowy w terminie do 3 miesięcy od złożenia przez podatnika deklaracji przekaże 1% podatku należnego na konto Fundacji, a z kolei Fundacja przekaże 100% środków w formie umowy darowizny na rzecz GTM Start Gniezno.1

Zachęcamy do skorzystania  z aplikacji “E-pity on line” dzięki której w prosty sposób jest możliwość przekazania 1% na wskazany przez nas cel!

Tekst: Radosław Majewski