Poznaliśmy plany sparingowe czerwono-czarnych i datę turnieju o królewskie insygnia

Ostatnie dni roku 2018 upływają zawodnikom na przygotowaniach kondycyjnych do sezonu 2019. Mimo, że nadal nie poznaliśmy jeszcze oficjalnie terminarza rozgrywek Nice 1 Ligi Żużlowej to sztab sportowy Car Gwarant Startu przygotował już wstępny plan spotkań kontrolnych czerwono-czarnych. Po ukazaniu się terminarza mogą jednak nastąpić w nim zmiany lub korekty.

Jak informuje menadżer Rafael Wojciechowski jego podopieczni spotkają się z zespołami z Bydgoszczy oraz Wrocławia. “W obu przypadkach rozegramy dwumecze, staniemy do rywalizacji na obiekcie w Gnieźnie, a także torze przeciwnika. Na dziś nie chciałbym mówić o konkretnych terminach tych kontrolnych potyczek. Do rozpoczęcia zajęć na torze pozostały jeszcze ponad dwa miesiące. Wszystko będzie zależało m.in. od panujących warunków atmosferycznych.” – mówi.

Rozgrywki ligowe na zapleczu PGE Ekstraligi rozpoczną się w weekend 30-31 marca. Na tę chwilę uprawnionych do występu w Nice 1 Lidze Żużlowej jest siedem zespołów. Licencji nie otrzymał klub z Rzeszowa. Jeśli taki stan rzeczy zostanie zachowany oznaczać to będzie, że w każdej z kolejce jedna z drużyn będzie pauzować. Daje to również jeden mecz ligowy mniej na własnym obiekcie. Nie stracą na tym posiadacze karnetów, dla których klub z Pierwszej Stolicy przygotował rekompensatę w postaci wstępu na Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego. “Jedenastą edycję tej imprezy mamy już wstępnie zaplanowaną. Miałaby się ona odbyć w niedzielę 21 kwietnia.” – dodaje R.Wojciechowski. “Także i w tym przypadku jest zbyt wcześnie na szczegóły odnośnie tych prestiżowych zawodów. Mogę zdradzić tylko tyle, że odbędą się one w tradycyjnej, indywidualnej formie.” – kończy menadżer czerwono-czarnych.

Królem gnieźnieńskiego speedwaya w sezonie 2018 został Maciej Janowski. Reprezentant Betard Sparty Wrocław triumfował w jubileuszowej, dziesiątej odsłonie imprezy sponsorowanej przez Grupę Aforti.

Tekst: Radosław Majewski