Znamy sponsora tytularnego, Kudriaszow dołącza do zespołu

W Kawiarni Leon Caffe zlokalizowanej w Galerii Piastova odbyła się w środę konferencja prasowa w trakcie której podsumowany został dwutygodniowy okres transferowy. Menadżer czerwono-czarnych Rafael Wojciechowski poinformował o tym, jacy zawodnicy znaleźli się w kadrze Car Gwarant Startu na sezon 2019. Poza przedstawianymi wcześniej nowymi żużlowcami – Oskarem Fajferem, Frederikiem Jakobsenem oraz Kevinem Fajferem do ekipy z Grodu Lecha dołączył Andriej Kudriaszow. Na zasadzie wypożyczenia trafił on do Gniezna z Częstochowy. Ważną częścią konferencji były kwestie współpracy klubu z miastem oraz sponsora tytularnego drużyny rywalizującej na torach Nice 1 Ligi Żużlowej.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Prezydent Gniezna Tomasz Budasz, a także przedstawiciele sponsora tytularnego firmy Car Gwarant Service – Kamila Antczak oraz Piotr Miszewski. Z ramienia klubu podczas konferencji wystąpili prezes Tomasz Wojciechowski, koordynator ds. marketingu Bartosz Kapczyński, menadżer ds. sportowych Rafael Wojciechowski oraz zawodnicy Adrian Gała i Mirosław Jabłoński. Jako pierwszy głos zabrał prezydent Gniezna, który podsumował dotychczasową współpracę z klubem i zadeklarował dalsze działania na rzecz GTM Start Gniezno.

budasz-twojciechowskiPrezydent Tomasz Budasz i prezes GTM Start Tomasz Wojciechowski

Następnie głos zabrali przedstawiciele firmy Car Gwarant, Kamila Antczak oraz Piotr Miszewski.“To, że firma przedłuży tę umowę na kolejny sezon było przesądzone już praktycznie w połowie obecnego. Po tym, jak zobaczyliśmy jakie jest podejście do sportu, jak to wszystko się odbywa, stwierdziliśmy, że to inwestycja nie na rok, a na kolejnych kilka lat.” – przyznała Kamila Antczak. Na podstawie zawartej umowy drużyna z Pierwszej Stolicy pojedzie w rozgrywkach Nice 1 Ligi Żużlowej w roku 2019, jako Car Gwarant Start Gniezno.  Za dotychczasowe wsparcie wszystkim sponsorom dziękował prezes GTM Start Gniezno Tomasz Wojciechowski. Dzięki okazanemu wsparciu możliwe było osiągnięcie sukcesu w postaci trzeciego miejsca w rozgrywkach ligowych. Przy okazji chciałbym również podziękować wszystkim osobom, które nie sposób wymienić, za zaangażowanie w Gnieźnieńskie Towarzystwo Motorowe. Dzięki nim jesteśmy w stanie funkcjonować, rozwijać się dalej jak i mam nadzieję odnosić kolejne sukcesy w przyszłości.” – zakończył T.Wojciechowski.

Bartosz Kapczyński (koordynator ds. marketingu w GTM Start) poproszony o wypowiedź w kwestii sponsora strategicznego – Grupy Aforti Holding) podkreślił, że obie strony są z dotychczasowej współpracy zadowolone. Niedawno doszło do spotkania w siedzibie firmy w Warszawie, gdzie podsumowano mijający sezon. “Jak na razie jesteśmy na etapie negocjacji, aczkolwiek wszystko jest na dobrej drodze do osiągnięcia porozumienia także na sezon 2019. O szczegółach rozmów z dotychczasowym sponsorem strategicznym poinformujemy wkrótce.” – przekazał Bartosz Kapczyński. Podkreślił również, że każdy, kto dokłada nawet najmniejszą cegiełkę jest bardzo istotnym wsparciem dla klubu. Przypominamy, że GTM Start Gniezno wspierało w tym roku ponad 100 podmiotów.

Druga część konferencji poświęcona została na tematy czysto sportowe. Menadżer Car Gwarant Startu Rafael Wojciechowski zaznaczył, że udało się mu skompletować bardzo waleczną i wyrównaną kadrę. Poinformował, że nowymi zawodnikami klubu z Gniezna poza prezentowanymi wcześniej żużlowcami będą Rosjanin Andriej Kudriaszow oraz młodzieżowiec Mateusz Błażykowski. Menadżer scharakteryzował każdego z zawodników kadry na przyszłoroczny sezon w Nice 1 Lidze Żużlowej. “Cieszę się, że mam skład złożony z zawodników walecznych i głodnych jazdy” – mówił. W skład kadry wchodzić będzie siedmiu seniorów oraz sześciu juniorów.

Seniorzy GTM Start Gniezno 2019:

 • Jurica Pavlic
 • Adrian Gała
 • Mirosław Jabłoński
 • Oliver Berntzon
 • Oskar Fajfer
 • Frederik Jakobsen
 • Andriej Kudriaszow

Młodzieżowcy GTM Start Gniezno 2019:

 • Damian Stalkowski
 • Kevin Fajfer
 • Mateusz Błażykowski
 • Szymon Szwacher
 • Weronika Burlaga
 • Michał Lewandowski

Mirosław Jabłoński zapytany o to, jak widzi walkę o skład stwierdził: „Nie jest to dla mnie żadna nowość. Startowałem w wielu klubach, wiele razy musiałem też udowadniać swoją wartość na torze. Rozmowy z klubem skończyłem w bodajże dwie minuty, chcę pokazać na co mnie stać w nadchodzącym roku” – dodał. Adrian Gała podkreślił, że cały czas ciężko pracuje. Podziękował również za wsparcie sponsorom, cieszy go niezmiernie fakt, że będzie się nadal ścigać w czerwono-czarnych barwach, Gniezno jest dla niego najlepszym miejscem do dalszego rozwoju.

Ostatni temat środowej konferencji prasowej to oficjalna prezentacja drużyny Car Gwarant Startu Gniezno. W tym roku odbędzie się ona na nowo wybudowanej hali przy ul. Sportowej 1. Gala „Orły Startu” składać będzie się z dwóch części – w pierwszej kolejności (od 15.00) władze GTM Start podziękują sponsorom za wkład i zaangażowanie w sezonie 2018. Na godzinę 17:30 zaplanowana jest z kolei już dla kibiców oficjalna prezentacja całej kadry Car Gwarant Startu na sezon 2019. Warto dodać, że odwiedzając w niedzielę 9 grudnia halę sportową będzie można zaopatrzyć się w karnety na sezon 2019, a także klubowe gadżety, które mogą być świetnym prezentem na święta Bożego Narodzenia. Pomiędzy tymi dwoma wydarzeniami rozegrany zostanie charytatywny mecz “Gwiazdy na gwiazdkę”. Początek o 16.00. W składzie gwiazd pojawią się znani aktorzy, celebryci i piosenkarze m.in.: Rafał Mroczek, Piotr Zelt, Liber, Jarek Jakimowicz czy Tomasz Jachimek. Honorowy patronat nad meczem, objął Prezydent Gniezna – Tomasz Budasz. Mecenasem tego spotkania, został z kolei Bank Spółdzielczy z Gniezna, “Sponsor Gold” GTM Start.

konferencja-112018Konferencja prasowa w Leon Caffe (Galeria Piastova)

Tekst: Bartosz Kapczyński / Radosław Majewski