Weronika Burlaga z.. niedosytem po sezonie i nową umową!

Weronika Burlaga jest bardzo ciekawą postacią w żużlowym świecie. Jako jedna z trzech kobiet posiada licencję dającą jej możliwość występów w oficjalnych zawodach i choć egzamin w 2017 roku zdawała wspólnie z Moniką Nietyksza, to juniorkę z kadry GTM Start Gniezno oglądaliśmy na torze zdecydowanie częściej w zakończonym sezonie. Przypuszczać można, że gdyby nie uraz jakiego nabawiła się przy okazji I rundy Nice Cup w Gnieźnie to tych okazji do startów byłoby więcej. Dziewiętnastolatka w trwającym okienku transferowym zdecydowała o swojej najbliższej sportowej przyszłości – przez dwa kolejne sezony reprezentować będzie barwy klubu z Pierwszej Stolicy.

“Zdecydowanie po tym sezonie czuję niesmak i niedosyt.” – przyznaje zawodniczka Car Gwarant Startu. “Miałam inne plany na cały sezon, niestety wszystko ułożyło się inaczej. Po kilku treningach wystąpiłam w zawodach i nabawiłam się kontuzji. Ponad trzy miesiące siedziałam na ławce. Wznowienie treningów po takiej długiej przerwie nie jest łatwą sprawą, ciężko było wjechać się w sezon. Niedosyt jest do teraz.” – nie ukrywa W.Burlaga, która postanowiła związać się z gnieźnieńskim klubem dwuletnią umową.

W zakończonym sezonie Weronikę oglądaliśmy m.in. w barwach Aforti Startu Gniezno przy okazji Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W finale rozgrywek odbywającym się na obiekcie w Gorzowie była rezerwową w zestawieniu czerwono-czarnych, na tor nie udało się jednak wyjechać. “Fajnie było zobaczyć te zawody nawet z perspektywy przysłowiowej ławki, podglądać to wszystko od środka. Być może w przyszłym roku będę mogła wystąpić w większej ilości zawodów.” – dodaje.

Obecność kobiety w parku maszyn w trakcie zawodów zawsze spotyka się z dodatkowym zainteresowaniem. Jak do tej kwestii podchodzą koledzy z toru? “Na początku było zdziwienie. Teraz jest to już normalna sytuacja, chłopacy przyzwyczaili się do tego widoku i akceptują to.” – stwierdza W.Burlaga.

Zbliżający się sezon będzie rokiem w trakcie którego realizację swoich marzeń, oddawanie się pasji jaką jest czarny sport Weronika będzie musiała łączyć z przygotowaniami do matury. “W tym roku czeka mnie matura, na pewno będzie dużo na głowie – treningi, nauka. Ciężko to wszystko pogodzić, ale wierzę, że wspólnie z klubem damy radę.” – dodaje z optymizmem. “Nazwisko Weronika Burlaga na pewno nie zniknie z żużlowego światka. Nowa umowa będzie na dwa lata, o ten i kolejny sezon kibice mogą być spokojni.” – zapewnia na zakończenie.

W kadrze GTM Start Gniezno jest czwórka juniorów. To Damian Stalkowski, wspomniana Weronika Burlaga oraz Michał Lewandowski i Szymon Szwacher. Do końca okresu transferowego (14 listopada) niewykluczone są wzmocnienia tej części zespołu, który walczyć będzie w Nice 1 Lidze Żużlowej oraz rozgrywkach w ramach DMPJ.

Tekst: Radosław Majewski