Berntzon doceniony w Szwecji

Okres jesienny to czas podsumowań i plebiscytów po zakończonym sezonie 2018. Takie odbywają się nie tylko w Polsce, gdzie każdego roku wśród nominowanych w różnych kategoriach nie brakuje osób ze środowiska czarnego sportu. Również w innych krajach kibice mają możliwość takiej zabawy. Jeden z plebiscytów przeprowadził szwedzki portal aktuellspeedway.se. W gronie nominowanych “Elitserien Awards 2018” pojawił się między innymi obcokrajowiec Car Gwarant Startu Gniezno Oliver Berntzon, który ma za sobą udany rok w ojczyźnie.

Przypomnijmy, że Oliver Berntzon w Elitserien reprezentował barwy klubu Dackarna Malilla. Dzięki oddanym przez kibiców głosom (631) zajął drugie miejsce w kategorii “Najlepszy szwedzki żużlowiec”. Większe poparcie ze strony fanów zyskał tylko Fredrik Lindgren, na którego głosowało ponad 900 sympatyków żużla w kraju Trzech Koron. Niżej sklasyfikowani zostali tacy zawodnicy jak Andreas Jonsson czy Antonio Lindbaeck. Szwed, który swoją waleczną postawą zdążył już sobie zaskarbić serca publiczności w Gnieźnie wyróżniony został ponadto w kategorii “Zaskoczenie sezonu” zajmując w tym rankingu pierwsze miejsce z 773 oddanymi głosami.

Berntzon zdecydował już o swojej przyszłości w Polsce. Podczas Aforti X Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego osiągnął porozumienie z działaczami GTM Start i zadeklarował swoją gotowość do pozostania w zespole Car Gwarant Startu na kolejny sezon. Będzie to dla niego trzeci rok startów w czerwono-czarnych barwach.

Tekst: Radosław Majewski