Długoterminowa strategia z budżetem klubu

1 listopada uruchomione zostało okienko transferowe. Przez dwa tygodnie kluby występujące w polskich ligach mają możliwość kontraktowania zawodników na sezon 2019. Równolegle do rozmów z żużlowcami prowadzone są działania związane z przygotowaniem budżetu pod kątem przyszłorocznych rozgrywek. Czas jesienno-zimowy to okres spotkań z największymi sponsorami. Takie w ostatnich dniach odbyło się m.in. w siedzibie firmy Car Gwarant Service – sponsora tytularnego, a w planach są kolejne, m.in. z Aforti Holding S.A. (sponsorem strategicznym klubu oraz tytularnym drużyny młodzieżowej).

Trwające rozmowy sponsorskie to realizacja długoterminowej strategii obranej przez władze GTM Startu. Jej celem jest sukcesywne zwiększanie budżetu gnieźnieńskiego klubu. “Według obecnych założeń przyszłoroczny budżet wzrośnie o około 35%, a składają się na to różne czynniki.” – przekazuje Rafael Wojciechowski. Na wzrost składa się między innymi szeroko pojęta inwestycja w zawodników – mocno dosprzętowieni zostaną najmłodsi żużlowcy w kadrze GTM Startu. Planowane jest ponadto zwiększenie nakładów na szkolenie, a także rozbudowa stadionowej infrastruktury. “Wymienione działania realizowane są krok po kroku.“ – dodaje Rafael Wojciechowski. “Jest tak dlatego, żeby za rok, dwa lub trzy być w stu procentach gotowym na ekstraligę. Dzięki rozłożeniu tego w czasie przeskok finansowy dzielący ligi będzie płynniejszy, a jak największa część kadry będzie na to gotowa od strony sportowej“.

cargwarant-wizytaWizyta działaczy GTM Start w siedzibie firmy Car Gwarant Service

Do 14 listopada trwa okienko transferowe. W sobotę przedstawimy nazwisko pierwszego żużlowca, który zasili kadrę klubu w sezonie 2019. Przed całą drużyną ambitne zadania sportowe postawi jej menadżer Rafael Wojciechowski. “Naszym celem będzie walka o awans do pierwszej czwórki choć wiem, że zadanie może być trudniejsze niż w tym roku” – dodaje. “Lubię stawiać wysoko poprzeczkę gdy widzę, że będę miał perspektywiczną drużynę. Jeśli cel zostanie zrealizowany, a wszystko jest możliwe, nasza drużyna może poprawić wynik z sezonu 2018.” – kończy.

Działacze GTM Start Gniezno osiągnęli porozumienia z żużlowcami, którzy w sezonie 2018 ścigali się w barwach Car Gwarant Startu. Kolejny rok czerwono-czarne barwy reprezentować będą Jurica Pavlic, Adrian Gała, Mirosław Jabłoński, Oliver Berntzon oraz młodzieżowcy – Damian Stalkowski, Szymon Szwacher i Michał Lewandowski. Klub opuszczają Marcin Nowak oraz Norbert Krakowiak i Maksymilian Bogdanowicz (na zasadzie wypożyczenia).

Tekst: Radosław Majewski