Aforti Turniej o Koronę: Pawlicki zastąpi Sayfutdinova

Przełożenie rewanżowego spotkania finałowego w PGE Ekstralidze na sobotę sprawia, że zmuszeni jesteśmy dokonać kolejnej zmiany w składzie Aforti Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego. W zawodach, z powodów identycznych jak w przypadku Bartosza Zmarzlika, zabraknie króla gnieźnieńskiego speedwaya z sezonu 2011 Emila Sayfutdinova. Rosjanina zastąpi inny stały uczestnik cyklu Speedway Grand Prix – Przemysław Pawlicki.

Przemysław Pawlicki to wychowanek Unii Leszno, obecnie zawodnik MrGarden GKM Grudziądz. W barwach tego klubu osiągnął w tym sezonie średnią 1.831/bieg. Reprezentant Polski w cyklu Speedway Grand Prix. Przed ostatnim turniejem na MotoArenie sklasyfikowany jest na czternastej pozycji z dorobkiem 35 punktów. Wicemistrz Polski z ubiegłego roku. Trzykrotny zdobywca Złotego Kasku (2014, 2015 i 2017). Medalista Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów z reprezentacją Polski. Brązowy medalista IMŚJ w roku 2011. Zdobywca drugiego miejsca w Turnieju o Koronę w sezonie 2017.

www-ppawlicki

Piętnastka uczestników Aforti Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego przedstawia się następująco: Amerykanin Greg Hancock, Duńczycy Nicki Pedersen oraz Mikkel Michelsen, Szwedzi Antonio LindbaeckLinus Sundstroem oraz Oliver Berntzon, Rosjanie Artiom Łaguta Andriej Kudriaszow, Chorwat Jurica Pavlic, Niemiec Kai Huckenbeck i Polacy – Maciej Janowski, Przemysław Pawlicki, Oskar FajferMarcin Nowak i Adrian Gała.

Wejściówki są w sprzedaży w promocyjnych cenach: trybuna 35 zł, normalny 25 zł, ulgowy 15 zł, dziecięcy 10 zł  – obowiązują do czwartku włącznie.
Punkty, w których nabyć można bilety:
– sekretariat GTM Start Gniezno (w godzinach 10.00 – 16.00)
– sklepy odzieżowe Manekin – Gniezno, ul. Dąbrówki oraz ul. Chrobrego
– Pyra Poznańska – ul. Witkowska 1 (Galeria Piastova)
– Kino Helios – ul. Pałucka 2 (Galeria Gniezno)
– United Chicken – Września, ul. Kolejowa 15 (Galeria Karuzela)

Przedsprzedaż prowadzona jest także na stronach internetowych www.tubilety.pl – po zakupie biletu w systemie on-line na wskazany w profilu klienta adres e-mail przyjdzie QR Kod – należy go okazać (na ekranie smartfona lub wydrukować) osobie wpuszczającej na stadion.

Dodajmy, że w dniu zawodów ceny biletów wzrosną (trybuna 45 zł, normalny 30 zł, ulgowy 20 zł, dziecięcy 10 zł). W piątek sprzedaż stacjonarną prowadzić będzie tylko sklep odzieżowy Manekin oraz sekretariat GTM Start Gniezno (10.00-12.00). Kasy na stadionie uruchomione zostaną o godzinie 12.00. Bramy stadionu przy ulicy Wrzesińskiej otwarte zostaną dla kibiców o godzinie 17.30.

Tekst: Radosław Majewski