Aforti Turniej o Koronę: wielokrotny medalista IMŚ w walce o koronę

Obsada jubileuszowej, dziesiątej edycji Aforti Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego zyskuje kolejne bardzo silne ogniowo. Swój przyjazd do Gniezna potwierdził wielokrotny medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata Amerykanin Greg Hancock. Niezwykle skuteczny żużlowiec aktualnie reprezentuje barwy Stali Rzeszów. Z tą drużyną wywalczył awans do Nice 1 Ligi Żużlowej. Hancock to triumfator gnieźnieńskiego turnieju w sezonie 2009. Wówczas w pokonanym polu pozostawił Adriana Miedzińskiego i Rune Holtę.

Greg Hancock to jeden z najbardziej doświadczonych żużlowców. Złoty medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata w sezonie 1997, 2011, 2014 i 2016. Uczestnik największej liczby turniejów cyklu Speedway Grand Prix – obecny w stawce tych zawodów od samego początku ich rozgrywania, tj. od roku 1995. Aktualnie zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji przed ostatnim turniejem, który odbędzie się na toruńskiej Motoarenie. W sezonie 2018 ścigał się w polskiej II lidze. Zakończył sezon jako najskuteczniejszy zawodnik ze średnią 2.596/bieg. Wspólnie z drużyną awansował do Nice 1 Ligi Żużlowej. W Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego triumfował w roku 2009. Rok później zajął czwarte miejsce, za Gollobem, Holtą i Pedersenem. W sezonie 2011 również czwarty.

www-hancock

Do odkrycia pozostały jeszcze trzy nazwiska, bo jak do tej pory poznaliśmy trzynastu uczestników piątkowego turnieju. Poza prezentowanym dzisiaj Gregiem Hancockiem są to: Duńczycy Nicki Pedersen oraz Mikkel Michelsen, Szwedzi Antonio LindbaeckLinus Sundstroem oraz Oliver Berntzon, Rosjanie Emil Sayfutdinov i Artiom Łaguta, Łotysz Andrzej Lebiediew, Chorwat Jurica Pavlic i Polacy – Maciej JanowskiOskar Fajfer i Adrian Gała.

Na stronach internetowych www.tubilety.pl trwa przedsprzedaż wejściówek na Aforti X Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego. Promocyjne ceny przedstawiają się następująco: trybuna kryta – 35 zł, sektory ABC – normalny – 25zł, ulgowy – 15 zł, dziecięcy – 10 zł. W sekretariacie GTM Start oraz punktach partnerskich bilety zakupić będzie można w tygodniu poprzedzającym imprezę. W dniu zawodów ceny wejściówek wzrosną. Organizator, tak jak w latach poprzednich, przygotuje okolicznościowe programy na te zawody. Cena programu to koszt 10 zł.

Tekst: Radosław Majewski