Aforti Turniej o Koronę: Marcin Nowak uzupełnia skład gnieźnian

Jedną z drużyn w piątkowym Aforti Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego stworzą gnieźnianie. Jak do tej pory poznaliśmy trójkę żużlowców Car Gwarant Startu desygnowanych do boju. To dwaj obcokrajowcy – Chorwat Jurica Pavlic i Szwed Oliver Berntzon oraz Adrian Gała. Stawkę zespołu miejscowych uzupełni Marcin Nowak, który wspólnie z Adrianem triumfował w sobotnim Memoriale im. Floriana Kapały rozegranym na torze w Rawiczu.

Marcin Nowak to czwarty zawodnik gnieźnieńskiej drużyny pod względem średniej biegopunktowej. Tegoroczny sezon na torach Nice 1 Ligi Żużlowej zakończył z wynikiem 1.661/bieg. Finalista Indywidualnych Mistrzostw Polski na torze w Lesznie.www_nowak

Do odkrycia pozostały jeszcze dwa nazwiska uczestników Aforti Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego. Jak do tej pory poznaliśmy czternastu jeźdźców, których oglądać będziemy w piątkowy wieczór w Pierwszej Stolicy. Poza Marcinem Nowakiem są to: Amerykanin Greg Hancock, Duńczycy Nicki Pedersen oraz Mikkel Michelsen, Szwedzi Antonio LindbaeckLinus Sundstroem oraz Oliver Berntzon, Rosjanie Emil Sayfutdinov i Artiom Łaguta, Chorwat Jurica Pavlic, Niemiec Kai Huckenbeck i Polacy – Maciej JanowskiOskar Fajfer i Adrian Gała.

Na stronach internetowych www.tubilety.pl trwa przedsprzedaż wejściówek na Aforti X Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego. Promocyjne ceny przedstawiają się następująco: trybuna kryta – 35 zł, sektory ABC – normalny – 25 zł, ulgowy – 15 zł, dziecięcy – 10 zł. Bilety nabyć można w sekretariacie GTM Start (w godzinach 10.00-16.00) oraz sklepie odzieżowym Manekin przy ul. Dąbrówki (w godzinach 10.00-18.00). W dniu zawodów ceny wejściówek wzrosną. Organizator, tak jak w latach poprzednich, przygotuje okolicznościowe programy na te zawody. Cena programu to koszt 10 zł.

Tekst: Radosław Majewski