Turniej o Koronę: Król ponownie na tronie?

Aktualnie panującym królem gnieźnieńskiego żużla jest Oskar Fajfer. Kibice zadają sobie pytanie, czy wychowanek klubu z Pierwszej Stolicy będzie w stanie obronić trofeum i ponownie zasiąść na tronie? Dziś na to pytanie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć, ale z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że Oskara zobaczymy w akcji w piątek 28 września. To kolejny zawodnik, który dołącza do obsady Aforti X Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego.

Oskar Fajfer to czwarty żużlowiec Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Legitymuje się średnią 1,762/bieg co daje mu miejsce za trójką świetnie dysponowanych Duńczyków – A.Thomsenem, M.Michelsenem oraz M.Bechem. Mecz jego drużyny na torze w Gnieźnie ułożył się zupełnie nie po myśli Oskara, który trzykrotnie pojawił się na starcie i nie zdobył punktów. Srebrny medalista MDMP z 2011 roku,  w tym samym sezonie uczestniczył w IMŚJ, gdzie w klasyfikacji generalnej sklasyfikowany został na 12 pozycji. Król gnieźnieńskiego żużla z ubiegłego roku – zwycięzca IX edycji Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego. Rok wcześniej również okazał się najlepszy w towarzyskim turnieju “Hil-Gaz Back In Town – żużel wraca do Gniezna”.

www_oskar_fajfer

Znamy już kilku uczestników Aforti X Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego. W piątkowy wieczór przy Wrzesińskiej 25 oglądać będziemy: trzykrotnego mistrza świata Duńczyka Nicki Pedersena, Emila Sayfutdinova, Macieja Janowskiego oraz Artioma Łagutę, Linusa Sundstroema i Andrzeja Lebiediewa. Ponadto nie zabraknie zawodników Car Gwarant Startu: Adriana Gały, Juricy Pavlica oraz Olivera Berntzona.

Na stronach internetowych www.tubilety.pl trwa przedsprzedaż wejściówek na Aforti X Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego. Promocyjne ceny przedstawiają się następująco: trybuna kryta – 35 zł, sektory ABC – normalny – 25zł, ulgowy – 15 zł, dziecięcy – 10 zł. W sekretariacie GTM Start oraz punktach partnerskich bilety zakupić będzie można w tygodniu poprzedzającym imprezę. W dniu zawodów ceny wejściówek wzrosną. Organizator, tak jak w latach poprzednich, przygotuje okolicznościowe programy na te zawody. Cena programu to koszt 10 zł.

Tekst: Radosław Majewski