Aforti Turniej o Koronę: Lebiediew ponownie przy W25

Czas na kolejnego żużlowca, którego oglądać będziemy w akcji przy okazji Aforti X Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego. Pochodzi z Łotwy, a przy Wrzesińskiej prezentował się kibicom w tym sezonie dwukrotnie. Gościł w Pierwszej Stolicy w barwach “Rekinów” z Rybnika zdobywając odpowiednio sześć i osiem punktów w meczach Nice 1 Ligi Żużlowej. Teraz rywalizować będzie w jubileuszowej, dziesiątej edycji turnieju o królewskie insygnia. Ósmy zawodnik zawodów w dniu 28 września to Andrzej Lebiediew.

Andrzej Lebiediew to żużlowiec rodem z Łotwy. Dwukrotny medalista młodzieżowych indywidualnych mistrzostw tego kraju. Dwukrotny finalista Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów, finalista Indywidualnych Mistrzostw Europy oraz Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. W tegorocznym cyklu Tauron Speedway Euro Championship zajął 13 miejsce – 20 punktów na koncie. Zdecydowanie lepiej było w ubiegłym roku, kiedy to wygrał cykl SEC i został Mistrzem Europy. W rozgrywkach ligowych skuteczny punkt ROW Rybnik – obecnie legitymuje się średnią 2,021/bieg w Nice 1 Lidze Żużlowej.

fb-lebiediew-www

Przypomnijmy, że w Aforti X Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego przy Wrzesińskiej oglądać będziemy także trzykrotnego mistrza świata – Duńczyka Nicki Pedersena, zawodników Car Gwarant Startu: Adriana Gałę, Juricę Pavlica oraz Olivera Berntzona. Ponadto występ w Grodzie Lecha potwierdzili wcześniej Emil Sayfutdinov, Artiom Łaguta i Linus Sundstroem.

Na stronach internetowych www.tubilety.pl trwa przedsprzedaż wejściówek na Aforti X Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego. Promocyjne ceny przedstawiają się następująco: trybuna kryta – 35 zł, sektory ABC – normalny – 25zł, ulgowy – 15 zł, dziecięcy – 10 zł. W sekretariacie GTM Start oraz punktach partnerskich bilety zakupić będzie można w tygodniu poprzedzającym imprezę. W dniu zawodów ceny wejściówek wzrosną. Organizator, tak jak w latach poprzednich, przygotuje okolicznościowe programy na te zawody. Cena programu to koszt 10 zł.

Tekst: Radosław Majewski