Aforti Turniej o Koronę: trzykrotny mistrz świata potwierdza obecność!

Jubileuszowa, dziesiąta edycja Aforti Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego zobowiązuje. Działacze GTM Start Gniezno czynią starania, aby zawody kończące sezon przy Wrzesińskiej odbyły się w silnej obsadzie. Do siedziby klubu dotarło potwierdzenie występu ze strony trzykrotnego Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu. Do walki o królewskie trofea stanie Nicky Pedersen! Duńczyk w przeszłości nosił już miano króla czarnego sportu w Gnieźnie – w sezonie 2013 triumfował w VI odsłonie turnieju. Czy powtórzy sukces sprzed pięciu lat? O tym przekonamy się w piątek 28 września na torze przy W25!

Nicki Pedersen to wspomniany trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata. Na najwyższym stopniu podium stawał w latach 2003, 2007 i 2008, a w 2006 roku zdobył brązowy medal. Jest pięciokrotnym indywidualnym i drużynowym mistrzem Danii. Siedmiokrotnie reprezentował barwy swojego kraju w Drużynowych Mistrzostwach Świata oraz Drużynowym Pucharze Świata (1996, 2001-2006), w 2002 wywalczył dla Danii srebrny, a w trzech kolejnych latach brązowe medale. W 2006 wraz z reprezentacją Danii sięgnął po Drużynowy Puchar Świata na żużlu. W lidze polskiej startuje nieprzerwanie od 1999. Przygodę z rodzimą ligą rozpoczął w barwach Startu Gniezno. W kończącym się sezonie zdobywał punkty dla Grupa Azoty Unia Tarnów. Zaliczył bardzo dobry sezon w PGE Ekstralidze. “Dzik” to aktualnie drugi zawodnik najlepszej ligi świata, legitymuje się średnią biegopunktową na poziomie 2,432 pkt/bieg.

nicki_pedersen

Przypomnijmy, że w Aforti X Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego poza Nicki Pedersenem oglądać będziemy prezentowanych wcześniej zawodników Car Gwarant Startu: Adriana Gałę, Juricę Pavlica oraz Olivera Berntzona. Ponadto występ w Grodzie Lecha potwierdzili Emil Sayfutdinov, Artiom Łaguta i Linus Sundstroem.

Na stronach internetowych www.tubilety.pl trwa przedsprzedaż wejściówek na Aforti X Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego. Promocyjne ceny przedstawiają się następująco: trybuna kryta – 35 zł, sektory ABC – normalny – 25zł, ulgowy – 15 zł, dziecięcy – 10 zł. W sekretariacie GTM Start oraz punktach partnerskich bilety zakupić będzie można w tygodniu poprzedzającym imprezę. W dniu zawodów ceny wejściówek wzrosną. Organizator, tak jak w latach poprzednich, przygotuje okolicznościowe programy na te zawody. Cena programu to koszt 10 zł.

Tekst: Radosław Majewski
fot. Nicki Pedersen Racing FB & nickipedersen.com