Aforti Turniej o Koronę: Sundstroem w gronie uczestników

Trwają intensywne przygotowania do dziesiątej edycji Aforti Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego. Żużlowe zawody, które zakończą tegoroczny sezon w Gnieźnie odbędą się w piątek 28 września. Czas na nazwisko kolejnego zawodnika, który tego dnia pojawi się w Grodzie Lecha, by walczyć o królewskie insygnia. Będzie nim rodak Olivera Berntzona, obecnie żużlowiec Cash Broker Stali Gorzów – Linus Sundstroem.

Szwed w tegorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi może pochwalić się średnią 1,200/bieg. Osiągnął ją w dziesięciu spotkaniach gorzowskiej drużyny. W przeszłości wraz z reprezentacją swojego kraju stawał na najwyższym stopniu podium Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Było to w roku 2008. Złoty medalista DMP w sezonie 2014 i brązowy w 2017. Oba krążki wywalczone w barwach zespołu z Gorzowa. Ma za sobą kilka występów w zawodach cyklu Speedway Grand Prix na zasadzie zawodnika z dziką kartą. Starty w lidze polskiej zaczynał od klubu z Gniezna, miało to miejsce w 2010 roku. Wziął udział w turnieju Hil-Gaz “Back in Town” organizowanym przez GTM Start Gniezno w sezonie 2016 – zajął wtedy drugie miejsce przegrywając z Oskarem Fajferem.

sundstroem-www

Na stronach internetowych www.tubilety.pl trwa przedsprzedaż wejściówek na Aforti X Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego. Promocyjne ceny przedstawiają się następująco: trybuna kryta – 35 zł, sektory ABC – normalny – 25zł, ulgowy – 15 zł, dziecięcy – 10 zł. W sekretariacie GTM Start oraz punktach partnerskich bilety zakupić będzie można w tygodniu poprzedzającym imprezę. W dniu zawodów ceny wejściówek wzrosną. Organizator, tak jak w latach poprzednich, przygotuje okolicznościowe programy na te zawody. Cena programu to koszt 10 zł.

Tekst: Radosław Majewski