Aforti Turniej o Koronę: Artiom Łaguta w obsadzie zawodów

Czas na kolejną gwiazdę dziesiątej edycji Aforti Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego. W piątek 28 września na torze przy Wrzesińskiej obok Emila Sayfutdinova oglądać będziemy jeszcze jednego żużlowca rodem z Rosji. Będzie nim obcokrajowiec MRGarden GKM Grudziądz. Czwarty zawodnik PGE Ekstraligi pod względem średniej biegopunktowej – 2.390/bieg. Zdecydowany lider grudziądzan – szóstej drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej naszego kraju. To Artiom Łaguta, który dołącza do obsady jubileuszowych zawodów w Pierwszej Stolicy.

turniej-laguta-artiom

Artiom Łaguta to młodszy brat odbywającego obecnie karę zawieszenia Grigorija. Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Rosji w sezonie 2010. Reprezentant tego kraju w wielu zawodach międzynarodowych. Uczestnik cyklu Speedway Grand Prix 2011. Siódmy zawodnik Speedway European Championship 2015. Rok później nie przebrnął eliminacji i zabrakło go w SEC. W sezonie 2018 wycofał się z tego prestiżowego cyklu i jego miejsce zajął Brytyjczyk Robert Lambert.

Na stronach internetowych www.tubilety.pl trwa przedsprzedaż wejściówek na Aforti X Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego. Promocyjne ceny przedstawiają się następująco: trybuna kryta – 35 zł, sektory ABC – normalny – 25zł, ulgowy – 15 zł, dziecięcy – 10 zł. W sekretariacie GTM Start oraz punktach partnerskich bilety zakupić będzie można w tygodniu poprzedzającym imprezę. W dniu zawodów ceny wejściówek wzrosną. Organizator, tak jak w latach poprzednich, przygotuje okolicznościowe programy na te zawody. Cena programu to koszt 10 zł.

Tekst: Radosław Majewski