Aforti Turniej o Koronę: Sayfutdinov powalczy w Gnieźnie

Dziesiąta, jubileuszowa edycja Aforti Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego zakończy sezon żużlowy w Gnieźnie. Zawody zaplanowane zostały na piątek, 28 września. Początek o godzinie 19.00. Jak do tej pory poznaliśmy dwójkę żużlowców – to reprezentanci miejscowego Car Gwarant Startu: Adrian Gała Jurica Pavlic. Czas na pierwsze nazwisko z zewnątrz. Do walki o królewskie insygnia stanie zawodnik, którego w tym sezonie przy Wrzesińskiej 25 oglądaliśmy dwukrotnie. To były król czarnego sportu w Gnieźnie – na tronie zasiadał w roku 2011 wygrywając czwartą odsłonę historycznych zawodów. Jedną z gwiazd dziesiątej edycji będzie Rosjanin Emil Sayfutdinov. 

Emil Sayfutdinov – reprezentant Fogo Unii Leszno, jest obecnie siódmym żużlowcem PGE Ekstraligi. Legitymuje się średnią 2.218/bieg. Dziewiąty zawodnik klasyfikacji przejściowej cyklu Speedway Grand Prix 2018 oraz czwarty żużlowiec Europy na dzień przed finałem cyklu Tauron SEC w Chorzowie. Dwukrotny Indywidualny Mistrz Świata Juniorów. Brązowy medalista Speedway Grand Prix w sezonie 2009. W IV Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego na torze w Gnieźnie okazał się najlepszym zdobywając przechodni płaszcz i miecz koronacyjny królów polskich. W zasadniczej części zawodów wywalczył dwanaście punktów i wygrał wyścig finałowy kończący zmagania w 2011 roku.

sayfutdinov_korona_2018-www

Na stronach internetowych www.tubilety.pl trwa przedsprzedaż wejściówek na Aforti X Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego. Promocyjne ceny przedstawiają się następująco: trybuna kryta – 35 zł, sektory ABC – normalny – 25zł, ulgowy – 15 zł, dziecięcy – 10 zł. W sekretariacie GTM Start oraz punktach partnerskich bilety zakupić będzie można w tygodniu poprzedzającym imprezę. W dniu zawodów ceny wejściówek wzrosną. Organizator, tak jak w latach poprzednich, przygotuje okolicznościowe programy na te zawody. Cena programu to koszt 10 zł.

Tekst: Radosław Majewski