Aforti Turniej o Koronę: drużyna gospodarzy z Juricą Pavlicem

Jubileuszowa, dziesiąta edycja Aforti Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego zbliża się dużymi krokami. Żużlowcy do walki o królewskie insygnia staną w piątek, 28 września. Początek zaplanowany został na godzinę 19.00 – wtedy to rozpocznie się okazała prezentacja z historycznymi akcentami. Po niej kibice emocjonować się będą walką zawodników na stalowych rumakach. Zawody rozegrane zostaną według nowej formuły. Wiemy, że jedną z ekip rywalizujących będzie drużyna składająca się z przedstawicieli Startu Gniezno – czterech żużlowców, którzy z powodzeniem ścigali się w tym sezonie na torach Nice 1 Ligi Żużlowej. Pierwszym z nich jest ogłoszony w ubiegłym tygodniu Adrian Gała. Drugim reprezentantem czerwono-czarnych barw w Aforti Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego będzie Chorwat Jurica Pavlic.

Jurica Pavlic to najskuteczniejszy żużlowiec Car Gwarant Startu na pierwszoligowych torach. Ligowy sezon 2018 kończy on ze średnią 2.099/bieg, co daje mu obecnie dziewiąte miejsce w klasyfikacji zawodników na zapleczu PGE Ekstraligi. Taki wynik osiągnął w piętnastu spotkaniach Nice1LŻ. 

Przypomnijmy, że planowane na 28 września zawody odbędą się w nowej formule. “Będzie ona zbliżona do Drużynowego Pucharu Świata” – informuje Rafael Wojciechowski. “Pierwsza część, dwadzieścia wyścigów, rozegrana będzie w formie czwórmeczu. Cztery drużyny, a w każdej z nich czterech zawodników podstawowych i jeden rezerwowy. Drużyny rywalizują między sobą o zwycięstwo. W każdym z wyścigów oglądamy po jednym reprezentancie drużyny.” – przekazuje.

Jedna z ekip to wspomniana drużyna składająca się z zawodników miejscowego Startu Gniezno. “Wszystko dlatego, żeby bardziej identyfikować się z kibicami.” – tłumaczy menadżer pierwszoligowca z Gniezna. “Kibice będą mogli emocjonować się rywalizacją drużyn, w tym jednej miejscowej.” – przekonuje R.Wojciechowski. Koncepcja składu pozostałych ekip jak i dokładne nazwy wszystkich czterech drużyn są jak na razie owiane tajemnicą.

Dwadzieścia wyścigów turnieju drużynowego to nie wszystko, co na piątkowy wieczór szykują organizatorzy dziesiątej edycji Aforti Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego. “Po zawodach drużynowych najlepszych ośmiu zawodników pod względem ilości zdobytych punktów weźmie udział w mini turnieju indywidualnym o tytułową koronę. Całość zawodów będzie więc ważna. Najlepszą ósemkę rozstawimy wg. formuły z Grand Prix do dwóch półfinałów. Dwóch najlepszych z każdego awansuje do finału. Zwycięzca wyścigu zamykającego turniej okaże się triumfatorem całego wydarzenia.” – tłumaczy zasady R.Wojciechowski.

Tekst: Radosław Majewski