Nice 1LŻ: zmiana w awizowanym składzie na Rybnik

W piątkowy wieczór sztab szkoleniowy gnieźnieńskiej drużyny podjął decyzję o jednej korekcie w awizowanym składzie na niedzielny półfinał Nice 1 Ligi Żużlowej. Przypomnijmy, że zespół Car Gwarant Startu Gniezno udaje się na mecz rewanżowy do Rybnika. W pierwszym spotkaniu obu ekip padł remis 45:45. Czerwono-czarni na Górnym Śląsku wystąpią bez kapitana, który pierwotnie desygnowany był do boju pod numerem trzecim. Mirosław Jabłoński ostatecznie nie zaprezentuje się kibicom w Rybniku, a jego miejsce zajmie Marcin Nowak.

M.Nowak z dobrej strony pokazał się w czwartkowym meczu Allsvenskan. Oglądaliśmy go w barwach Griparny Nykoping dla której w pięciu startach wywalczył 11 punktów i jedno oczko bonusowe. W niedzielę ponownie założy plastron klubu z Pierwszej Stolicy. Przed tygodniem przeciwko drużynie z Rybnika Marcin Nowak pojechał czterokrotnie i zakończył występy z dorobkiem czterech punktów.

Ponadto zestawienie czerwono-czarnych jako drugi młodzieżowiec uzupełni Norbert Krakowiak – tego żużlowca zobaczymy z numerem szóstym na plastronie. Juniorską parę stworzy on wspólnie z Maksymilianem Bogdanowiczem.

Po piątkowych korektach skład Car Gwarant Startu w niedzielnym półfinale Nice 1 Ligi Żużlowej przedstawiać się będzie następująco:
1. Oliver Berntzon
2. Eduard Krcmar
3. Marcin Nowak
4. Jurica Pavlic
5. Adrian Gała
6. Norbert Krakowiak
7. Maksymilian Bogdanowicz

Początek ścigania o godzinie 14.30. Kibice, którzy nie wybierają się do Rybnika, będą mogli śledzić ten mecz na żywo. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport!

Tekst: Radosław Majewski