Nice 1LŻ: do Rybnika po 46 punktów – awizowane składy na rewanż

Trwa decydująca faza rozgrywek w Nice 1 Lidze Żużlowej. W najbliższą niedzielę odbędzie się rewanżowe spotkanie półfinałowe. Drużyna Car Gwarant Startu Gniezno udaje się na wyjazd do Rybnika. W pierwszym spotkaniu obu ekip, przed tygodniem przy Wrzesińskiej 25, padł remis 45:45. Teoretycznie w lepszej sytuacji wydają się być gospodarze niedzielnej konfrontacji, popularne “Rekiny” z Rybnika. Wszystko dlatego, że zespół prowadzony przez menadżera Jarosława Dymka wysoko pokonał czerwono-czarnych na własnym torze w zasadniczej części sezonu. Gnieźnianie musieli przełknąć gorycz porażki 22:68.

Wtedy w barwach Car Gwarant Startu zabrakło Juricy Pavlica, który od kilku spotkań prezentuje bardzo wysoką formę i jest najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu z Pierwszej Stolicy. W lepszej dyspozycji znajduje się także pozostała część drużyny. To wszystko sprawia, że goście absolutnie nie stoją na straconej pozycji przed rewanżem i niewykluczone, że zespół z Gniezna pokusi się o kolejną w tym sezonie niespodziankę, bo za taką uznać należy już sam awans do rundy finałowej – w przedsezonowej ocenie ekspertów drużyna miała walczyć o utrzymanie w gronie pierwszoligowców.

“Do Rybnika jedziemy z nastawieniem bardzo bojowym, jak zawsze w tym sezonie” – mówi menadżer Car Gwarant Startu Gniezno Rafael Wojciechowski. “Zawsze jedziemy po to, żeby wygrywać. Teraz musimy ten mecz wygrać, jeśli marzymy o tym, żeby znaleźć się w finale Nice 1 Ligi. Jasne jest, że nie zalicza się nas do faworytów tego spotkania z kilku względów. W rundzie zasadniczej sromotnie tam polegliśmy. W międzyczasie Rybnik jest na fali wznoszącej. To bardzo wymagający przeciwnik. Ma wysoki budżet, jest jednym z głównych kandydatów do awansu. Sport jednak nie takie rzeczy widział. Jeśli drużyna pojedzie na luzie, to ta złość sportowa i wola walki może przerodzić się w pozytywny rezultat na torze. Wynik jaki nas zadowala to 46 punktów.” – kończy z optymizmem menadżer czerwono-czarnych.

W czwartek poznaliśmy awizowane składy na rewanżowe spotkanie półfinałowe w Rybniku. Względem pierwszego pojedynku w Gnieźnie doszło do korekty w ustawieniach par – pierwsza dwójka to duet obcokrajowców: Olvier Berntzon z Eduardem Krcmarem. Ponadto Marcina Nowaka w awizowanym zestawieniu zastąpił Mirosław Jabłoński.

Pełne składy przedstawiają się następująco:
Car Gwarant Start Gniezno:
1. Oliver Berntzon
2. Eduard Krcmar
3. Mirosław Jabłoński
4. Jurica Pavlic
5. Adrian Gała
6.
7. Maksymilian Bogdanowicz
ROW Rybnik:
9. Troy Batchelor
10.
11. Andrzej Lebiediew
12. Mateusz Szczepaniak
13. Kacper Woryna
14. Robert Chmiel
15. Lars Skupień

Która z drużyn awansuje do finału? Przypomnijmy, że w pierwszym meczu padł remis 45:45. Wszystko rozstrzygnie się już w niedzielę. Zwycięzca dwumeczu uzyska awans do finału Nice 1 Ligi Żużlowej, przegrany zakończy ligowy sezon. Początek spotkania na torze w Rybniku o godzinie 14.30. Bezpośrednia transmisja na antenie telewizji Polsat Sport.

Tekst: Radosław Majewski