Aforti Turniej o Korone Bolesława Chrobrego w piątek 28 września!

Sezon 2018 w Pierwszej Stolicy Polski zakończy dziesiąta odsłona Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego. Jak przystało na jubileuszowe zawody będą one miały specjalną oprawę. Przygotowania do zaplanowanej na 28 września imprezy już trwają.

W czwartek w siedzibie GTM Start Gniezno odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezydenta Miasta Tomasza Budasza, Artura Babicza – przedstawiciela Aforti Holding S.A. –wspierającego gnieźnieński Start jako sponsor strategiczny oraz będącego sponsorem tytularnym drużyny młodzieżowej. Działacze beniaminka Nice 1 Ligi po udanym sezonie ligowym (drużyna Car Gwarant Startu awansowała do rundy finałowej, w półfinale mierzy się z ROW Rybnik) czynią starania, aby wrześniowy turniej miał obsadę z najwyższej półki. Pierwszym krokiem jest pozyskanie sponsora tytularnego – swoim mecenatem objął go Aforti Holding S.A.. Na mocy podpisanej umowy oficjalna nazwa wydarzenia sportowego planowanego na 28 września  w Gnieźnie to Aforti Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego Pierwszego Króla Polski – X edycja. Ponadto trwają kolejne zaawansowane rozmowy z dużymi firmami, które zainteresowane są wsparciem tej znanej żużlowej imprezy.

Działacze klubu z Wrzesińskiej, proponują kibicom zupełnie nową formułę jubileuszowych zawodów. Turniej będzie się składać z dwóch części – pierwsza to zawody drużynowe, a druga półfinały i finał, które będą rozegrane w formie indywidualnej. Zawody drużynowe odbywać się będą w formie czwórmeczu. Organizatorzy podzielą szesnastu żużlowców na cztery drużyny – każda składać się będzie z czterech zawodników i piątego rezerwowego. Odbędzie się dwadzieścia wyścigów wg. rozkładu obowiązującego w czwórmeczu. Następnie sporządzona zostanie klasyfikacja na podstawie ilości zdobytych punktów przez każdego zawodnika indywidualnie. Ósemka najlepszych jeźdźców weźmie udział w dwóch wyścigach półfinałowych. Zawodnicy z dwóch pierwszych pozycji w każdym awansują do finału Aforti Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego. Zwycięzca ostatniego wyścigu dnia będzie triumfatorem całego turnieju i wpisze się na listę królów gnieźnieńskiego żużla. Korony broni Oskar Fajfer, który stanął na najwyższym stopniu podium w ubiegłym roku.

Wiemy, że w zawodach zobaczymy jednego z liderów Car Gwarant Startu w trwającym sezonie – Adriana Gałę. Nazwiska pozostałych zawodników owiane są jak na razie tajemnicą. Władze GTM Start Gniezno prowadzą aktualnie rozmowy z żużlowcami, którzy mieliby pojawić się w piątek 28 września w Grodzie Lecha. Nieoficjalnie, lista chętnych jest dość długa, a w planach jest przyjazd m.in. byłych królów gnieźnieńskiego żużla. Przypomnijmy, że na najwyższym stopniu podium stawali między innymi Patryk Dudek oraz Emil Sajfutdinow i Oskar Fajfer. Znamy już ceny biletów na ten bardzo ciekawie zapowiadający się turniej. W przyszłym tygodniu klub uruchomi promocyjną przedsprzedaż biletów. Ceny pojedynczych wejściówek w przedsprzedaży kształtować się będą następująco: trybuna kryta – 35 zł, sektory ABC – normalny – 25zł, ulgowy – 15zł, dziecięcy – 10zł. W dniu zawodów ceny wejściówek wzrosną. Organizator, tak jak w latach poprzednich, planuje przygotować okolicznościowe programy na te zawody. Cena programu to koszt 10 zł.

Warto już dzisiaj rezerwować sobie termin – piątek, 28 września. Prezentacja zaplanowana została na godzinę 19.00, pierwszy wyścig pół godziny później. Zawody będą miały historyczną oprawę, a dla kibiców organizatorzy wspólnie ze sponsorem tytularnym szykują wiele dodatkowych atrakcji.

Tekst: Radosław Majewski