Zmiana terminu rund DMPJ w Gnieźnie

Nie dojdą do skutku zaplanowane na ten tydzień dwie rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Obie imprezy miały odbyć się na torze w Gnieźnie – gospodarzem jednej z nich jest GTM Start Gniezno, a drugą formalnie organizuje Lokomotiv Daugavpils. Ze względu na korekty w terminarzu rozgrywek ligowych młodzieżowe ściganie w Pierwszej Stolicy zostało przesunięte o tydzień. Odwołane zostały również turnieje w Gorzowie, Toruniu i Łodzi.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Główną Komisję Sportu Żużlowego w komunikacie 85/2018 kibice w Gnieźnie rywalizację w ramach 13-tej oraz 14-tej rundy półfinałowej DMPJ obejrzą odpowiednio 4 oraz 5 września. Początek obu imprez o godzinie 16.00.

Przypomnijmy, że młodzieżowcy Aforti Start Gniezno są blisko awansu do finału rozgrywek. Obecnie podopieczni trenera Piotra Szymko zajmują w klasyfikacji trzecie miejsce i mają w dorobku 44,5 punktów. Liderem jest Cash Broker Stal Gorzów (63 pkt), miejsce drugie Get Well Toruń. Na pozycjach premiowanych awansem są ponadto zespoły Zdunek Wybrzeże Gdańsk (42 pkt), ROW Rybnik (41 pkt), Grupa Azoty Unia Tarnów (41 pkt) i Fogo Unia Leszno (39 pkt).

Tekst: Radosław Majewski