Norbert Krakowiak powraca do treningów

Na torze w Gdańsku podczas odbywającej się tam 7 sierpnia rundy DMPJ urazu wewnętrznego nabawił się Norbert Krakowiak. Po tych zawodach lekarze zalecili kilka dni odpoczynku i kolejne badania, które przeprowadzone zostały na początku tego tygodnia. Młodzieżowca gnieźnieńskiej drużyny zabrakło w zestawieniu Car Gwarant Startu podczas dwóch ostatnich spotkań ligowych na obiektach w Łodzi i Pile. W meczach wyjazdowych parę juniorską tworzyli Maksymilian Bogdanowicz i Damian Stalkowski.

Brak Norberta mocno odczuwalny był w zespole Aforti Startu Gniezno walczącym o awans do finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W dotychczas rozegranych rundach żużlowiec był bardzo ważnym ogniwem drużyny z Pierwszej Stolicy i pod jego nieobecność zespół prowadzony przez trenera Piotra Szymko walczył praktycznie w dwuosobowym zestawieniu – zastępujący Krakowiaka Michał Lewandowski stawia dopiero pierwsze kroki w czarnym sporcie i trudno od niego oczekiwać zdobyczy punktowych na poziomie bardziej doświadczonego kolegi. Każdy występ w rundach DMPJ jest dla wychowanka GTM Start znakomitą lekcją czarnego sportu z której wnioski z pewnością zostaną wyciągnięte i zaprocentują w przyszłości, w odpowiednim rozwoju Michała Lewandowskiego.

Na decydujące rundy DMPJ jak i na końcówkę sezonu zasadniczego sztab szkoleniowy klubu z Gniezna będzie miał do dyspozycji trójkę swoich najsilniejszych młodzieżowców. W najbliższy piątek do treningów powraca Norbert Krakowiak. Tego dnia żużlowiec weźmie udział w zajęciach zaplanowanych na torze przy W25, a które są elementem przygotowań Car Gwarant Startu do szlagierowego pojedynku ze Speed Car Motorem Lublin (niedziela, godzina 14.30). “Bardzo cieszę się z jego powrotu na tor” – mówi Rafael Wojciechowski, menadżer drugiej drużyny w Nice 1 Lidze Żużlowej. Liczę na niego w końcówce sezonu – zarówno w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów jak i w czekających nas spotkaniach ligowych” – dodaje.

Norbert Krakowiak wystąpił jak do tej pory w dziewięciu meczach Car Gwarant Startu. Osiągnął w nich średnią biegopunktową na poziomie 1,333.

Tekst: Radosław Majewski