N.Krakowiak po badaniach – uraz wewnętrzny i przerwa od startów

Dzisiaj w godzinach porannych, po nocy spędzonej w szpitalu, kolejne badania lekarskie przeszedł Norbert Krakowiak. Młodzieżowiec gnieźnieńskiej drużyny pechowo zakończył występ w gdańskiej rundzie DMPJ – po upadku w 11. biegu został odwieziony do szpitala. Jeszcze we wtorkowy wieczór wykluczone zostały na szczęście jakiekolwiek złamania. Narządy wewnętrzne są również całe.

Lekarze stwierdzili jednak niewielki uraz wewnętrzny, który wymaga dalszej diagnostyki i przede wszystkim odpoczynku dla zawodnika. W związku z tym zalecana jest przerwa od startów – niestety Norberta zabraknie w zaplanowanych na ten tydzień kolejnych rundach DMPJ w Grudziądzu oraz Rybniku. Dziś Aforti Start Gniezno wystąpi w trzyosobowym zestawieniu z Damianem Stalkowskim, Maksymilianem Bogdanowiczem i Michałem Lewandowskim. Sztab szkoleniowy Car Gwarant Startu nie będzie mógł skorzystać z tego zawodnika także podczas spotkań ligowych w Łodzi i Pile. Młodzieżową parę z awizowanym pod numerem siódmym M.Bogdanowiczem w Łodzi stworzy Damian Stalkowski – dla wychowanka bydgoskiej Polonii będzie to powrót do ligowego składu czerwono-czarnych.

Norbert Krakowiak dzisiaj wraca do domu i będzie pod dalszą obserwacją miejscowych lekarzy. Na początku przyszłego tygodnia przeprowadzone zostaną ponowne badania i wówczas możliwe będzie określenie ile czasu potrwa ewentualna dalsza przerwa od występów na torze.

Tekst: Radosław Majewski