Nice 1LŻ: na Łódź z dwójką Szwedów!

W najbliższy piątek żużlowcy Car Gwarant Startu Gniezno nadrobią zaległości – zespół z Pierwszej Stolicy udaje się na wyjazdowy pojedynek do Łodzi. Na nowo wybudowanym obiekcie “Orła” odbędzie się spotkanie w ramach X kolejki Nice 1 Ligi Żużlowej. Kierownictwo obu ekip przedstawiło we wtorek awizowane zestawienie. W składzie gości nie ma zmian personalnych w porównaniu z ostatnim ligowym meczem z ARGE Speedway Wandą. W barwach Car Gwarant Startu, między innymi po dobrych występach w indywidualnych mistrzostwach swojego kraju, pojawili się ponownie dwaj Szwedzi – Oliver Berntzon oraz Kim Nilsson.

Sztab szkoleniowy postawił na dwójkę żużlowców rodem ze Szwecji, a to oznacza, że poza awizowanym zestawieniem ponownie znaleźli się Eduard Krcmar oraz Mirosław Jabłoński. Jeszcze przed meczem z Łodzią zawodników naszej drużyny czeka duża ilość startów. Młodzieżowcy – jako Aforti Start Gniezno – mają przed sobą aż trzy rundy w ramach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. We wtorek w Gdańsku, w środę w Grudziądzu i w czwartek w Rybniku. Szwedów oglądać będziemy z kolei we wtorek w tamtejszej Elitserien oraz w czwartek w ramach Allsvenskan.

Pełne zestawienie Car Gwarant Startu przedstawia się następująco:
1. Jurica Pavlic
2. Marcin Nowak
3. Kim Nilsson
4. Oliver Berntzon
5. Adrian Gała
6.
7. Maksymilian Bogdanowicz

Zespół Orła Łódź rywalizować będzie w składzie:
9. Rohan Tungate
10. Josh Grajczonek
11. Andriej Kudriaszow
12. Hans Andersen
13. Norbert Kościuch
14.
15. Jakub Miśkowiak

Pojedynek Orła Łódź z Car Gwarant Startem Gniezno w najbliższy piątek. Początek o godzinie 17.45. Spotkanie na żywo pokaże telewizja Eleven Sport.

Tekst: Radosław Majewski