Tiger DMEJ: zdecydowana wygrana reprezentacji Polski

W sobotę na torze w Gnieźnie odbył się półfinał Tiger Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami w zawodach dominowała reprezentacja Polski. Podopieczni trenera Rafała Dobruckiego wywalczyli 54 punkty. Na drugim miejscu sklasyfikowani zostali Rosjanie – 41 punktów. Do ostatniego wyścigu trwał bój o trzecie miejsce – ostatecznie reprezentacji Ukrainy (13 pkt) okazała się o jeden punkt lepsza od młodego zespołu z Finlandii (12 pkt).

Sobotnie zawody w Gnieźnie nie dostarczyły nielicznie zgromadzonym kibicom wielu emocji. Niska temperatura oraz konkurencja w postaci spotkań MŚ w piłce nożnej i Speedway Grand Prix Danii sprawiła, że na obiekcie przy ul. Wrzesińskiej zasiadła tylko garstka najwierniejszych sympatyków czarnego sportu z Pierwszej Stolicy.

Półfinał w Gnieźnie z kompletem zwycięstw zakończyli dwa reprezentanci Polski – Dominik Kubera i Wiktor Lampart. Z dobrej strony pokazali się młodzi Rosjanie. Najskuteczniejszym zawodnikiem dość niespodziewanie okazał się Arsłan Fajzulin. Po jedenaście punktów wywalczyli Roman Lachbaum i Paweł Łaguta.

Finał DMEJ odbędzie się 1 września na torze w łotewskim Daugavpils. Na starcie pojawią się młodzieżowe reprezentacje Łotwy, Danii i Polski. Stawkę uzupełnią Szwedzi – reprezentacja kraju Trzech Koron awans do finału wywalczyła w drugim półfinale odbywającym się w sobotę we Francji.