fbpx

TAURON SEC: Powrót do przeszłości

Niewiele czasu dzieli nas od rozpoczęcia tegorocznej edycji cyklu TAURON Speedway Euro Championship. Jak co roku na starcie stanie piętnastu stałych uczestników cyklu i jak zwykle grono jest dość zróżnicowane, co wynika z różnego doświadczenia startów w TAURON SEC. W Gnieźnie zobaczymy zatem starych wyjadaczy jak i tych, co dopiero debiutują w rozgrywkach.

Zacznijmy od tych drugich. W ich gronie trzeba na pewno wyróżnić Czecha Josefa Franca, który  do cyklu awansował z Challenge’u we włoskim Terrenzano. Dodatkowo wraz z nim zadebiutuje Robert Lambert. Brytyjczyk w tegorocznym TAURON SEC będzie zastępował Artema Lagutę, który wycofał się z rozgrywek. Najwięcej uwagi ze stawki debiutantów warto poświęcić Piotrowi Pawlickiemu. Reprezentant Polski do tej pory rywalizował w cyklu Speedway Grand Prix, a w tym sezonie, dzięki Dzikiej Karcie zadebiutuje w walce o Indywidualne Mistrzostwo Europy. Obecnie Pawlicki jest w wyśmienitej formie i należy go upatrywać w roli jednego z pretendentów do tytułu mistrzowskiego.

Przejdźmy do tych, co w cyklu mają już spore doświadczenie. Tego zdecydowanie najwięcej ma Emil Sayfutdinov, który w europejskiej elicie startował od 2013 do 2016 roku, zdobywając przy tym dwukrotnie złoty medal. Co do sezonu 2017, to zaczął go dobrze AndzejsLebedevs, który już w Toruniu rozpoczął drogę po końcowy sukces. Na Motoarenie Łotysz uzbierał 11 punktów, co wystarczyło, by zająć trzecie miejsce. Co ciekawe, reprezentant Łotwy w pozostałych zawodach notował niemalże komplety punktów, ale mimo to zawsze zajmował drugie miejsce. Ostatecznie – bez zwycięstwa w żadnym turnieju – udało mu się wznieść puchar po ostatnich zawodach w Lublinie.

Skoro już został wywołany zeszłoroczny turniej w Toruniu, jeszcze na chwilę przy nim zostańmy i skupmy się na zwycięzcy, czyli Jarosławie Hampelu, który również w tym sezonie zasili stawkę TAURON SEC. Polak co prawda triumfował w Grodzie Kopernika, ale był to jego ostatni występ w cyklu. Z czternastym miejscem w klasyfikacji generalnej Hampel nie awansował do tegorocznej edycji. Organizatorzy przyznali mu jednak stałą Dziką Kartę, dzięki czemu zawodnika dwukrotnego srebrnego medalistę Indywidualnych Mistrzostw Świata będzie można oglądać już 23 czerwca w Gnieźnie.

W nadchodzącej edycji należy zwrócić uwagę na AndreyaKudriashovs oraz Leona Madsena.  O ile drugi z nich od kilku lat należy do światowej czołówki i uchodzi za jednego z „czarnych koni”  w tegorocznym cyklu, tak Kudryashov pnie się w górę z sezonu na sezon. W pierwszych swoich zawodach SEC – delikatnie rzecz ujmując – zawodził. Progres widać po tym jak kończył sezon 2016  i zaczynał sezon 2017. Dwa lata temu w Rybniku uzbierał tylko trzy punkty. Ponad pół roku później  w Gustrow walczył już z zawodnikami jak równy z równym i zdobył w tych zawodach dziewięć punktów.

Do rywalizacji w TAURON SEC wraca również Antonio Lindbaeck. Szwed miewał początki lepsze  i gorsze. W 2015 roku w Toruniu potrafił zdobyć 12 punktów, co pozwoliło mu wejść dobrze  w rozgrywki i zająć na koniec trzecie miejsce. Rok później w Güstrow z ośmioma punktami uplasował się na szóstym miejscu. Podobnie w jego wykonaniu wyglądał koniec cyklu, który Szwed zakończył właśnie na początku drugiej piątki.

W tym roku do cyklu dołącza obiekt, na którym SEC jeszcze nie był organizowany. Kto wygra  w Gnieźnie? Przypuszczeń można snuć wiele. Wszystko jednak – jak zwykle – zweryfikuje tor.

Wejściówki na inauguracyjną rundę TAURON Speedway Euro Championship, która odbędzie się 23 czerwca, o godzinie 18:30 w Gnieźnie, są już w sprzedaży. Można je nabyć za pomocą portalu ebilet.pl oraz w sekretariacie GTM Start Gniezno.

Ceny biletów przedstawiają się następująco:

W przedsprzedaży:

40 zł normalny i 30 zł ulgowy na strefę AB (I łuk)
30 zł normalny i 20 zł ulgowy na stregę C (II łuk)
Trybuna Główna – 80 zł
Trybuna VIP – 250 zł 

W dniu meczu:

45 zł normalny i 35 zł ulgowy na strefę AB (I łuk)
35 zł normalny i 25 zł ulgowy na stregę C (II łuk)
Trybuna Główna – 90 zł

Wstęp na bilety ulgowe dla uczniów i studentów do 26 roku życia (z ważną legitymacją). Ulga przysługuje również emerytom powyżej 65 roku życia, rencistom oraz kobietom. Dzieci do 7 roku życia – wstęp darmowy.

W dalszym ciągu za pomocą portalu www.ebilet.pl oraz www.zuzelnaslaskim.pl można zakupić wejściówki na wielki finał cyklu TAURON Speedway Euro Championship, który odbędzie się 15 września na Stadionie Śląski w Chorzowie. Ceny biletów zaczynają się już od 19 zł!

Kategorie oraz ceny biletów na Żużel na Śląskim:
Kategoria I – od 19 PLN
Kategoria II – od 39 PLN
Kategoria III – od 59 PLN
Kategoria IV – od 79 PLN
Kategoria V – od 99 PLN
Kategoria VIP – 599 PLN
Program zawodów – 15 PLN

Tekst: informacja prasowa One Sport