Budżet Obywatelski Miasta Gniezna – żużlowy projekt na liście do głosowania

W minionym tygodniu poznaliśmy projekty, które przeszły weryfikację w Urzędzie Miejskim i zostaną poddane pod głosowanie w tegorocznym Budżecie Obywatelskim Miasta Gniezna jest ich dziesięć. Do dyspozycji jest kwota 700 tysięcy złotych. Głosowanie rozpocznie się 4 i potrwa do 15 dnia czerwca bieżącego roku.

Wśród zgłoszonych projektów jest jeden z akcentem żużlowym – pozycja numer 10 to “Budowa mini toru żużlowego oraz toru dla pit bike – 535 000 zł”. Projekt obejmuje wykonanie mini toru żużlowego wkomponowanego w murawę żużlowego stadionu miejskiego. Tor miałby mieć długość 200 metrów, szer. 7 m, na łukach 10 metrów. Tor do pit bike, wykonany na placu za koroną stadionu, wzdłuż opłotowania od strony torów kolejki wąskotorowej o długości 150 m. Takie obiekty umożliwiłyby szkolenie dzieci już od 6. roku życia.

Pełnoletni mieszkańcy Gniezna na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego będą mogli głosować od 4 do 15 czerwca w następujących punktach:

  • Biuro Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim (ul. Lecha 6)
  • Miejski Ośrodek Kultury (ul. Łubieńskiego 11)
  • Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna (ul. Staszica 12A i osiedle Orła Białego 18)
  • Szkoła Podstawowa nr 8 (ul. Pawła Cymsa 14)
  • Szkoła Podstawowa nr 12 (os. K. Wielkiego 33),
  • Szkoła Podstawowa 3 (ul. Czarnieckiego 7)
  • Basen (Kompleks Rekreacyjno-Sportowy – obiekt GOSiR) ul. Bł. Jolenty 5

Dodatkowo Urząd Miejski w Gnieźnie zorganizuje także Dzień Promocji Budżetu Obywatelskiego na Rynku, 9 czerwca 2018, od godziny 10.00 do godziny 16.00. Autorzy projektów będą mieli wtedy szansę wypromowania swoich projektów, a mieszkańcy będą mogli oddać swój głos. Będzie to możliwe także na Strefie Kibica (plac św. Wojciecha),
od 14 i 15 czerwca, w godzinach od 15.00 do 20.00.

Możliwe będzie oczywiście głosowanie przez internet: poprzez przesłanie jako załącznik drogą elektroniczną karty do głosowania, na adres bomg@gniezno.eu lub poprzez głosowanie aktywną kartą dostępną na stronie budzetobywatelski.gniezno.eu. W obu przypadkach głosowanie będzie możliwe do północy ostatniego dnia głosowania.

Wszystkich sympatyków czarnego sportu zachęcamy już dzisiaj do głosowania, które rozpocznie się 4 czerwca!

Foto: gniezno.eu