Pogrom w Krakowie. Wysoka wygrana Car Gwarant Startu!

Żużlowcy Car Gwarant Startu Gniezno odnieśli zdecydowane zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu na torze Arge Speedway Wandy Kraków. Gospodarze po raz kolejny w tym sezonie nie potrafili nawiązać równorzędnej walki ze swoimi rywalami. Już od pierwszego biegu prowadzenie w meczu objęli czerwono-czarni, którzy sukcesywnie powiększali swoją przewagę w kolejnych wyścigach. Przy prowadzeniu Car Gwarant Startu 44:16, po dziesiątym wyścigu dnia, nad obiektem przy ul. Odmogile przeszły opady deszczu. Po kilkunastu minutach sędzia podjął decyzję o przerwaniu zawodów i zaliczeniu wyniku.

Już pierwsza odsłona dnia zakończyła się podwójną wygraną gości. Tuż po starcie w lepszej sytuacji byli zawodnicy miejscowej Arge Speedway Wandy Kraków. Wyższość rywali szybko uznać musiał Rasmus Jensen. Prowadzący Marcin Jędrzejewski atakowany był przez Juricę Pavlica. Chorwat na trzeci okrążeniu minął swojego rywala, wypracował też pozycję dla Marcina Nowaka, który na ostatnim okrążeniu wyszedł przed Jędrzejewskiego i goście mogli cieszyć się wygraną 5:1. Pech dosięgnął zawodników gospodarzy w biegu młodzieżowym. Defekt motocykla na drugiej pozycji zanotował Bartłomiej Kowalski.

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w trzecim wyścigu dnia. Upadek zanotowali Adrian Gała oraz Siergiej Łogaczow. Obcokrajowiec Arge Speedway Wandy Kraków po zewnętrznej atakował seniora Car Gwarant Startu, zahaczył o motocykl naszego seniora i obaj upadli. Z powtórki wykluczony został Łogaczow. W drugim podejściu para Krcmar-Gała nie dała szans Wojciechowi Lisieckiemu. Trzy kolejne wyścigi to silne ciosy wyprowadzone przez gnieźnian. Żużlowcy beniaminka Nice 1 Ligi Żużlowej wygrywali podwójne. Po ośmiu biegach zapowiadało się na prawdziwy pogrom gospodarzy – 8:28.

W wyścigu dziewiątym miejscowi odnieśli jedyne biegowe zwycięstwo. Marcin Jędrzejewski z Rasmusem Jensenem pokonali 4:2 Mirosława Jabłońskiego oraz Damiana Stalkowskiego. Chwilę później Victor Palovaara znalazł receptę na pokonanie Juricy Pavlica. W pierwszej odsłonie wyścigu dziesiątego groźnie wyglądający upadek zanotował junior krakowskiej Arge Speedway Wandy Piotr Pióro.

Gospodarze po kolejną rezerwę taktyczną sięgnęli w wyścigu dziesiątym. Za Wojciecha Lisieckiego wystartował Victor Palovaara. Szwed na dystansie starał się minąć Maksymiliana Bogdanowicza. Młodzieżowiec Car Gwarant Startu umiejętnie odpierał ataki rywala i gnieźnianie na mecie mogli cieszyć się z kolejnego podwójnego zwycięstwa w meczu! Prowadzenie 44:16 zapowiadało bardzo okazałe zwycięstwo gości.

Jak się później okazało, wyścig dziesiąty zakończył niedzielną konfrontację. Przed wyścigiem jedenastym nad obiektem w Krakowie przeszły intensywne opady deszczu. Po kilkudziesięciu minutach przerwy arbiter wraz z komisarzem dokonali oceny stanu toru i zarządzili prace mające na celu przywrócić go do stanu umożliwiającego jazdę. Niestety, podjęte przez gospodarzy działania na niewiele się zdały. Po ponownej analizie ogłoszona została informacja o przerwaniu spotkania Nice 1 Ligi Żużlowej po 10 biegach, przy stanie 44:16 dla Car Gwarant Startu Gniezno.