Zakaz stadionowy za odpalenie racy na W25!

Kibice gnieźnieńskiego klubu z pewnością pamiętają nasze ubiegłoroczne apele o nie stosowanie materiałów pirotechnicznych podczas spotkań organizowanych na stadionie przy ulicy Wrzesińskiej, a także przy okazji wyjazdowych potyczek drużyny z Gniezna. Obecność tego rodzaju materiałów doprowadziła do dotkliwych kar finansowych nałożonych na klub. Podczas niedzielnego meczu z Euro Finannce Polonią Piła raca pojawiła się w sektorze zajmowanym przez kibiców drużyny przyjezdnej.

Dziś Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie poinformowała o zatrzymaniu, do którego doszło w niedzielę. Jeszcze w trakcie trwania spotkania Car Gwarant Start Gniezno – Euro Finannce Polonia Piła w ręce policji trafił 24-letni mieszkaniec Piły, który odpaloną racę świetlną rzucił w kierunku pracownika ochrony zabezpieczającej stadion – przeprowadzone badanie wykazało, że miał 1,4 promile alkoholu w organizmie.

Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych dotyczący posiadania materiałów pirotechnicznych. Przyznał się do winy. Wobec 24-latka organy ścigania zastosowały dozór policji oraz zakaz wstępu na imprezy masowe o charakterze sportowym w postaci meczów żużlowych z udziałem drużyny Polonia Piła.

To pierwszy w tym sezonie przypadek, kiedy na stadionie przy ul. Wrzesińskiej użyte zostały materiały pirotechniczne. Przypominamy, że zgodnie z ustawą ich wnoszenie oraz odpalanie na stadion to łamanie przepisów. Obiekt, na którym swoje mecze rozgrywa zespół Car Gwarant Startu Gniezno jest monitorowany. Kibice dopuszczający się tego rodzaju wykroczeń muszą zdawać sobie sprawę, że nie pozostają anonimowi w tłumie i na każde zastosowanie materiałów pirotechnicznych reakcja pracowników ochrony będzie zdecydowana.

Tekst: Radosław Majewski