Super Mecz: “Gratka dla miłośników szlaki”

W Lany Poniedziałek kibiców żużla w Gnieźnie czekają duże emocje! Będziemy świadkami Super Meczu, czyli pojedynku Drużynowego Mistrza II Ligi oraz Drużynowego Mistrza Polski. “To niezła gratka dla miłośników szlaki” – mówi Prezydent Gniezna Tomasz Budasz. Wtóruje mu menadżer Car Gwarant Startu Gniezno Rafael Wojciechowski, dla którego będzie to świetne przetarcie zespołu tuż przed rozpoczęciem ligi. Władze Gniezna przygotowały dodatkową niespodziankę – najlepszy żużlowiec w ekipie czerwono-czarnych zdobędzie puchar i nagrodę rzeczową.

Super Mecz z Fogo Unią Leszno został dofinansowany przez miasto kwotą 10 000 złotych“Oczywiście, że miasto wspiera żużel i wspierać ten sport będzie, jeżeli jest taka fajna inicjatywa, która się podoba i może przyciągnąć kibiców.” – deklaruje Prezydent Gniezna Tomasz Bodasz. “Pamiętam jak jeździliśmy w jednej lidze z zespołem z Leszna to zawsze była fajna rywalizacja pomiędzy Gnieznem i Lesznem i myślę, że kiedyś do tego wrócimy! Mam tutaj na myśli awans Gniezna, a nie spadek Leszna. Super Mecz to dobra inicjatywa i kiedy ten pomysł narodził się jesienią ubiegłego roku mówiłem, że nie może zabraknąć w tym projekcie miasta.” – dodaje włodarz miasta.

Mecz pierwotnie planowany był na niedzielę 25 marca. Ostatecznie, z powodu niewielkiej ilość treningów obu drużyn ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, został przesunięty na Lany Poniedziałek. Oba zespołu spotkają się na torze w drugi dzień świąt wielkanocnych. “Myślę, że na początek sezonu takie mocne uderzenie to niezła gratka dla miłośników szlaki.” – stwierdza z przekonaniem T.Budasz, który nawiązuje do przeszłości, wspominając, że właśnie Lany Poniedziałek zawsze zarezerwowany był dla czarnego sportu. “Od wielu lat, jeszcze jako dziecko, pamiętam, że w niedzielę szło się na procesję, a w poniedziałek na żużel. To dobry czas! Cieszę się z nowego terminu. Dla nas to lepsza promocja miasta. Liczę, że więcej osób przyjedzie do Gniezna. Ten wymiar promocyjny spowoduje, że te osoby przyjadą na stadion. Mamy trochę wolnego, można wypocząć. Ściskam kciuki i wierzę, że zobaczymy kawał dobrego żużla!” – kończy Tomasz Budasz.

Organizatorzy poniedziałkowego Super Meczu z niepokojem śledzą prognozy pogody na święta wielkanocne. “Liczymy, że negatywne prognozy się nie sprawdzą.” – mówi menadżer Car Gwarant Start Gniezno Rafael Wojciechowski. “Wierzymy, że ciepły front przyjdzie szybciej i będziemy mogli w spokojnej, przede wszystkim nie deszczowej aurze i przy odpowiedniej temperaturze oglądać ten mecz. Wtedy łatwiej będzie zawodnikom dopasować się sprzętowo. W warunkach, gdzie temperatura jest tylko troszeczkę powyżej zera zawodnicy jeżdżą, trenują, ale nie mogą z tego wyciągać żadnych wiążących wniosków, bo w trakcie sezonu jeździ się w zdecydowanie wyższych temperaturach.” – zauważa menadżer czerwono-czarnych.”

Menadżer beniaminka Nice I Ligi Żużlowej docenia siłę poniedziałkowego rywala swoich podopiecznych. “Cieszę się, że możemy jechać Super Mecz właśnie z Unią Leszno, bo przez kogo być testowanym jak nie przez Mistrza Polski?” – dodaje R.Wojciechowski. “To najlepsza drużyna w kraju, z dużymi ambicjami na ten sezon. Dużo więcej wiadomości będę miał co do dyspozycji swoich zawodników, mimo, że jest to początek sezonu. Nie będą to definitywne wnioski, ale dużo mi powiedzą o formie każdego z zawodników na progu sezonu.” – kończy menadżer Car Gwarant Start.

Super Mecz na który zapraszamy już w poniedziałek będzie przebiegał według takich zasad, jak spotkania międzypaństwowe reprezentacji Polski. Podstawowych sześciu zawodników startuje w niezmienionych parach. Siódmy zawodnik będzie rezerwowym i może zmieniać każdego żużlowca w danej drużynie.

Przypomnijmy awizowane na ten mecz składy – w składzie leszczynian zabraknie kontuzjowanego Piotra Pawlickiego.

FOGO UNIA LESZNO:
1. Jarosław Hampel
2. Janusz Kołodziej
3. Brady Kurtz
4. Bartosz Smektała
5. Emil Sajfutdinov
6. Dominik Kubera
7. Jaimon Lidsey

CAR GWARANT START:
1. Marcin Nowak
2. Oliver Berntzon
3. Adrian Gała
4. Eduard Krcmar
5 Mirosław Jabłoński
6. Jurica Pavlic
7. Kim Nilsson

Z ciekawą inicjatywą na inaugurację Super Meczu wyszedł Prezydent Gniezna Tomasz Budasz. “Ten Super Mecz to nowy pomysł cyklicznej imprezy, która ma się stać tradycją.” – mówi. “Rozpoczynamy ją w Gnieźnie. Klub awansujący do I ligi walczy z Mistrzem Polski. Pomyślałem, że będzie, jeśli gospodarz miejsca funduje puchar dla najlepszego żużlowca naszej drużyny. Oprócz tego dołożymy jakąś małą nagrodę, opona czy coś podobnego z pewnością się przyda!” – zapowiada T.Budasz.

Ceny wejściówek na Super Mecz przedstawiają się następująco:

  • trybuna główna: 40 PLN
  • normalny: 25 PLN
  • ulgowy: 18 PLN
  • młodzieżowy: 5 PLN
  • dziecięcy: 1 PLN
  • program zawodów: 10 PLN

Bilety ulgowe obowiązują dla młodzieży oraz studentów od 13 do 26 roku życia oraz dla kobiety, emerytów i rencistów powyżej 65 roku życia. Bilet młodzieżowy dla uczniów szkół w wieku od 7 do 12 lat. Dzieci do 6 roku życia wstęp na stadion na podstawie biletu za 1 zł.

Sprzedaż biletów:

Dodajmy, że bramy stadionu otwarte zostaną o 12.15. Na godzinę 13.45 zaplanowana została prezentacja, a start do pierwszego wyścigu o godzinie 14.00.

Tekst: Radosław Majewski