fbpx

Treningi od poniedziałku, sparing z Polonią odwołany

Działacze bydgoskiej Polonii zmodyfikowali swój harmonogram przygotowań do sezonu 2018. Pierwszy wyjazd na tor został przesunięty o blisko dwa tygodnie i zgodnie z nowym planem pierwsze treningi drugoligowca odbędą się 3 kwietnia. W związku z tym zespół Polonii Bydgoszcz nie przyjedzie do Gniezna na sparingową konfrontacje z Car Gwarant Startem. Mecz planowany była na 22 marca (czwartek). Od poniedziałku treningi na własnym torze rozpoczną żużlowcy w Gnieźnie.

W najbliższy weekend do Gniezna dotrą dmuchane bandy. Po zakończeniu ich montażu możliwe będzie przeprowadzenie pierwszych w tym roku treningów. “Wyjeżdżamy na tor w poniedziałek” – informuje menadżer drużyny Car Gwarant Start Gniezno Rafael Wojciechowski. “Jak tylko warunki pogodowe pozwolą, będziemy jeździć codziennie.” – dodaje.

Po tym jak z terminarza czerwono-czarnych wypadł sparing z bydgoską Polonią pierwszym spotkaniem z rywalem będzie Super Mecz z Fogo Unią Leszno. Pojedynek, który już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony kibiców, zaplanowano na niedzielę 25 marca. Sternicy obu zespołów chcą, aby ich podopieczni przystąpili do tego meczu odpowiednio przygotowani. W związku z tym niewykluczone jest przesunięcie Super Meczu na termin rezerwowy, tj. Lany Poniedziałek 2 kwietnia. Ostateczna decyzja w tej kwestii zapadnie w poniedziałek.

W trwającym tygodniu część zawodników z kadry Car Gwarant Start Gniezno korzysta z innych stadionów. Chorwat Jurica Pavlic, o czym już informowaliśmy, trenuje na swoim domowym torze w Gorican. Adrian Gała jest w Niemczech, gdzie bierze udział w dwudniowej sesji treningowej na obiekcie w Neuenknick, a Marcin Nowak w czwartek skorzysta z toru w Rawiczu.

Tekst: Radosław Majewski