Aura opóźni wyjazd na tor – korekta marcowych przygotowań

Od kilku dni w całym kraju utrzymują się ujemne temperatury. Duży przymrozek już teraz wymusza korektę harmonogramu przygotowań drużyny Car Gwarant Start Gniezno. Podopieczni trenera Piotra Szymko nie udadzą się do Gorican tak, jak było to pierwotnie planowane, czyli w dniu 5 marca. Na przeszkodzie stają także niekorzystne warunki atmosferyczne – w Chorwacji również panuje zima (ujemne temperatury, opady śniegu).

Niewykluczone, że wyjazd do Chorwacji przesunięty zostanie tylko o kilka dni. “Jesteśmy w kontakcie z Juricą Pavlicem” – mówi dyrektor GTM Start Gniezno Piotr Mikołajczak. “Na bieżąco monitorujemy warunki, jakie tam panują.“ – dodaje. “Być może do Gorican pojedziemy w okolicach 8 marca, jednak nie jest to w żaden sposób wiążąca data.” – uzupełnia R.Wojciechowski, menadżer Car Gwarant Start Gniezno. “Ważne dla nas jest też to, kiedy będziemy mogli wyjechać na nasz domowy tor.“ – kończy. Sztab szkoleniowy gnieźnieńskiej drużyny zakłada, że po powrocie z zagranicznego wyjazdu żużlowcy powinni mieć możliwość wyjazdu na tor w Gnieźnie.

Na płycie stadionu przy ulicy Wrzesińskiej obecnie znajduje się lodowisko. Chętnie odwiedzane przez mieszkańców Gniezna oraz okolic miało funkcjonować do końca lutego. Ostatecznie jednak działać będzie do 4 lub nawet do 8 marca.  Po tej dacie konstrukcja zadaszenia wraz z całym osprzętem zostanie w ciągu kilku dni zwinięta. Ponadto, do 15 marca zamontowana zostanie dmuchana banda.

Wyjazd na tor i odbycie pierwszych po zimowej przerwie treningów w Gnieźnie opóźni się. Jest wielce prawdopodobne, że nie uda się odbyć planowanego wstępnie w terminie 16-18 marca treningu z drużyną z Wrocławia. Przy okazji towarzyskiego pojedynku ze srebrnymi medalistami DMP 2017 miał odbyć się również press & practice day. Czy tak się stanie decydujące znaczenie będą miały panujące warunki atmosferyczne. Jeśli pogoda okaże się niekorzystna wówczas pierwszym sparing-partnerem Car Gwarant Startu Gniezno będzie Polonia Bydgoszcz (ustalona data to 22.03).

Kibice powinni rezerwować sobie także datę 25 marca. Na niedzielę wyznaczony został Super Mecz pomiędzy Car Gwarant Start Gniezno, a Fogo Unią Leszno. Będzie to konfrontacja DM II ligi z Drużynowym Mistrzem Polski w sezonie 2017. Gnieźnianie będą więc mogli sprawdzić się na tle mocnego rywala, zwłaszcza, że leszczyńskie Byki zapowiadają wizytę w Grodzie Lecha w najsilniejszym zestawieniu.

Następnie podczas świątecznego weekendu drużyna beniaminka Nice 1 Ligi Żużlowej spotka się z rywalem zza miedzy. 1 kwietnia przy Wrzesińskiej, a dzień później 2 kwietnia na poznańskim „Golęcinie“ miałyby się odbyć sparingi z Naturalną Medycyną PSŻ Poznań. W pierwszy dzień świąt fani z Pierwszej Stolicy będą mogli bliżej poznać swoją drużynę – towarzyski mecz w Gnieźnie ma mieć formę “Press & practice day”.

Tekst: Radosław Majewski