Mirosław Jabłoński sportowcem roku!

W piątkowy wieczór w gościnnych murach auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się trzynasta odsłona Gali “Orły Gnieźnieńskiego Sportu”. Powołana przez prezydenta miasta Tomasza Budasza kapituła, w skład której weszli przedstawiciele środowiska dziennikarskiego z Gniezna, dokonała podsumowania ubiegłego roku w dziedzinie sportu. Jej decyzją w najbardziej prestiżowej kategorii – Sportowiec Roku 2017 – triumfował kapitan Car Gwarant Start Gniezno Mirosław Jabłoński, który wspólnie z drużyną awansował do Nice 1. Ligi Żużlowej! To jedyne wyróżnienie, które przypadło w udziale przedstawicielom GTM Start Gniezno. Uroczyste wydarzenie prowadził znany w całym kraju dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch.

W kategorii “Działacz roku” znaleźli się wspólnie prezes GTM Start Gniezno Tomasz Wojciechowski oraz menadżer czerwono-czarnych Rafael Wojciechowski. Większą liczbę głosów otrzymał jednak Tomasz Konowalski (koszykówka, MKK Gniezno). Nasz zespół nominowany był do “Drużyny roku” – w tym przypadku statuetka trafiła w ręce pierwszoligowych piłkarek ręcznych MKS PR URBIS. Do miana “Odkrycia roku” kapituła zaproponowała dwójkę żużlowców z powodzeniem rywalizujących na torach II ligi – Marcina Nowaka i Olivera Berntzona. W głosowaniu lepszy wynik osiągnął Albert Chudy, tenisista UKS Smecz.

Kapitan beniaminka I ligi odbierając statuetkę żartował w swoim stylu. Ustosunkował się do słów prezydenta Tomasza Budasza, który mówił do prowadzącego galę Tomasza Zimocha, iż cieszy się z faktu, że statuetkę otrzyma ktoś bardziej łysy od wymienionej dwójki. Młodszy z braci Jabłońskich wskazał na różnicę pomiędzy osobą łysą, a krótko obciętą.

Tekst: Radosław Majewski