Zmiany w kalendarzu czerwono-czarnych!

Zmieniają się plany czerwono-czarnych związane z imprezami jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek na torach Nice 1. Ligi Żużlowej. Najważniejsza informacja dotyczy korekty daty jubileuszowej, dziesiątej edycji Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego. Zawody nie odbędą się w planowanym wcześniej terminie 2 kwietnia! W związku z tym skorygowany został także układ spotkań kontrolnych drużyny Car Gwarant Start Gniezno.

W ogłoszonym wczoraj przez PZM kalendarzu pod datą 2 kwietnia znalazł się towarzyski mecz Reprezentacji Polski. Według naszych informacji dojdzie do takiej konfrontacji z zespołem tzw. “Reszty świata”. Planowana impreza koliduje z ewentualnym rozegraniem X edycji Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego. Działacze beniaminka pierwszej ligi mieli w planach zaproszenie na te zawody m.in. czołowych zawodników z kadry Polski, a konflikt terminów wyklucza ich występ przed gnieźnieńską publicznością. Przesunięcie daty zawodów np. na 1 kwietnia również nie jest możliwe, ze względu na inne planowane na ten dzień turnieje towarzyskie w naszym kraju. W związku z tym podjęta została decyzja, że na X edycję Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego będziemy musieli poczekać do września. Dokładna data tych zawodów nie została jeszcze wyznaczona.

Dwa dni świąt wielkanocnych nie będą jednak wolne od emocji sportowych. Kibice naszej drużyny będą mogli obejrzeć sparingową konfrontację z rywalem zza miedzy, zespołem Naturalnej Medycyny PSŻ Poznań. Na niedzielę 1 kwietnia zaplanowany został wspólny mecz w Gnieźnie (początek o 14.30), a dzień później, w Lany Poniedziałek 2 kwietnia udamy się na rewanż do stolicy Wielkopolski. Podopieczni trenera Tomasza Bajerskiego mają pojawić się w Gnieźnie w swoim najsilniejszym zestawieniu, możemy więc spodziewać się ciekawego widowiska!

Pozostałe sparingi nie zmieniają się. Menadżer czerwono-czarnych Rafael Wojciechowski na dobry początek sezonu zaplanował spotkanie z zespołem drużynowego wicemistrza Polski, wrocławską Betard Spartą. Na wspólne treningi i sparing zarezerwowane są daty 16-18 marca. W planach działaczy z Pierwszej Stolicy przy okazji sparingu w Gnieźnie z wrocławianami jest organizacja tzw. press & practice day. Szczegóły odnośnie tego wydarzenia przedstawimy w późniejszym czasie.

Następnie, na 22 marca (czwartek) ustalony został sparing z Polonią Bydgoszcz. Drużyna, która opuściła szeregi pierwszej ligi przyjedzie wtedy do Gniezna. Kibice już dzisiaj powinni rezerwować sobie także datę 25 marca. Na niedzielę wyznaczony został Super Mecz pomiędzy Car Gwarant Start Gniezno, a Unią Leszno. Będzie to konfrontacja DM II ligi z Drużynowym Mistrzem Polski w sezonie 2017. Gnieźnianie będą więc mogli sprawdzić się na tle mocnego rywala, zwłaszcza, że leszczyńskie Byki zapowiadają najsilniejsze zestawienie. Mecz odbędzie się na takich samych zasadach, jak towarzyskie pojedynki reprezentacji Polski.

Tekst: Radosław Majewski