GTM Start z dodatkowymi imprezami!

W ubiegłym roku zaprezentowane zostały terminarze, które obowiązywać będą w PGE Ekstralidze, Nice 1 Lidze Żużlowej oraz 2. Lidze Żużlowej. W poniedziałek Polski Związek Motorowy opublikował pełen kalendarz rozgrywek w naszym kraju. Na jego podstawie wiemy, że sezon oficjalnie wystartuje 27 marca. Tego dnia, tj. we wtorek, odbędą się eliminacje Złotego Kasku. GTM Start Gniezno w roku 2018 będzie organizatorem dodatkowych wydarzeń poza meczami ligowymi z udziałem drużyny Car Gwarant Startu! Kibice w Pierwszej Stolicy Polski będą więc mieli wiele okazji do tego, aby odwiedzić obiekt przy W25 i emocjonować się zmaganiami żużlowców!

Zgodnie z tym, co zostało zaplanowane w terminarzu 17 kwietnia (wtorek) odbędą się u nas eliminacje Brązowego Kasku. Takie same zawody rozegrane zostaną równolegle w Lublinie i Rybniku. Najlepsi zawodnicy z trzech turniejów eliminacyjnych pojawią się.. w Gnieźnie, by powalczyć w finale. Ten wyznaczony został na 1 maja. Ponadto 6 lipca obiekt przy Wrzesińskiej 25 gościć będzie półfinalistów Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Dodajmy, że jeszcze w kwietniu zorganizujemy rundę cyklu Nice Cup. Będzie to 10 kwietnia. Gniezno będzie także gospodarzem jednej z rund w ramach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Dokładny kalendarz tych rozgrywek wraz z podziałem na grupy poznamy w terminie późniejszym. Na tą chwilę pewne jest, że eliminacja składać będzie się z ośmiu rund. Następnie najlepsze zespoły odjadą czternaście rund półfinałowych, a zwieńczeniem cyklu będzie zaplanowany na 8 września finał cyklu.

Tekst: Radosław Majewski