Plany sparingowe czerwono-czarnych (aktualizacja)

Trwają przygotowania do sezonu 2018. Zawodnicy intensywnie realizują swoje plany treningowe, wiele pracy wykonywanej jest także w warsztatach, gdzie kompletowany jest sprzęt. Kończący się tydzień przynosi nam nieco konkretniejsze informacje na temat planów sparingowych Car Gwarant Startu Gniezno. Czerwono-czarni odbędą kilka spotkań towarzyskich w drugiej połowie marca. Pamiętać jednak należy, że ich rozegranie w dużej mierze uzależnione będzie m.in. od warunków pogodowych.

Menadżer czerwono-czarnych Rafael Wojciechowski na dobry początek sezonu zaplanował spotkanie z zespołem drużynowego wicemistrza Polski, wrocławską Betard Spartą. Na wspólne treningi i sparing zarezerwowane są daty 16-18 marca. W planach działaczy z Pierwszej Stolicy przy okazji sparingu w Gnieźnie z wrocławianami jest organizacja tzw. press & practice day. Szczegóły odnośnie tego wydarzenia przedstawimy w późniejszym czasie.

Następnie, na 22 marca (czwartek) ustalony został sparing z Polonią Bydgoszcz. Drużyna, która opuściła szeregi pierwszej ligi przyjedzie wtedy do Gniezna. Kibice już dzisiaj powinni rezerwować sobie także datę 25 marca. Na niedzielę wyznaczony został Super Mecz pomiędzy Car Gwarant Start Gniezno, a Unią Leszno. Będzie to konfrontacja DM II ligi z Drużynowym Mistrzem Polski w sezonie 2017. Gnieźnianie będą więc mogli sprawdzić się na tle mocnego rywala, zwłaszcza, że leszczyńskie Byki zapowiadają najsilniejsze zestawienie. Mecz odbędzie się na takich samych zasadach, jak towarzyskie pojedynki reprezentacji Polski.

Na zakończenie sparingowych konfrontacji podopieczni trenera Piotra Szymko spotkają się z rywalem zza miedzy. Na 28 oraz 29 marca zaplanowane zostały w terminarzu spotkania z Naturalną Medycyną PSŻ Poznań.

Jeszcze przed startem rozgrywek ligowych (weekend 7-8 kwietnia, mecz na własnym torze z Lokomotiv Daugavpils) czeka nas ciekawie zapowiadający się turniej indywidualny. Będzie to dziesiąta odsłona Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego. Zaplanowany on został na Lany Poniedziałek 2 kwietnia.

Pozostaje trzymać kciuki przede wszystkim za odpowiednią aurę. To właśnie od warunków atmosferycznych uzależniony jest wyjazd czerwono-czarnych na tor i rozegranie wstępnie zaplanowanych potyczek sparingowych ze wspomnianymi wcześniej rywalami.

Tekst: Radosław Majewski