One Sport podsumowało rok 2017 i przedstawiło plany na nadchodzący sezon

W sobotni wieczór w CKK Jordanki w Toruniu, odbyła się Gala #LetsMakeSpeedway, podsumowująca sezon 2017 oraz dziesięciolecie istnienia firmy One Sport. Ogłoszono również plany na nadchodzący rok.

Gala rozpoczęła się od podpisania umowy pomiędzy firmą One Sport i Prezydentem Miasta Torunia, Michałem Zaleskim, na organizację pierwszej rundy cyklu Speedway Best Pairs, która odbędzie się na Motoarenie 24 marca. To właśnie toruńska runda SBP, po raz kolejny, otworzy sezon żużlowy w Polsce.

Z firmą One Sport organizowaliśmy w Toruniu już wiele zawodów i zawsze byliśmy zachwyceni ze współpracy. 24 marca na toruńskiej Motoarenie, Speedway Best Pairs po raz kolejny otworzy sezon żużlowy. Mam nadzieję, że w taki licznym gronie, wraz z tysiącami kibiców na trybunach zobaczymy się podczas inauguracyjnej rundy SBP tu, w Toruniu – powiedział Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.

Podczas gali nie zabrakło również podziękowań dla Tomasza Golloba, który pomagał toruńskiej firmie przy rozwoju Speedway Euro Championship.

W imieniu swoim oraz całej firmy One Sport, chciałbym podziękować w szczególny sposób Tomaszowi Gollobowi. Tomek wspierał nasz projekt SEC od samego początku. Startował w nim jako zawodnik, ale i pomagał radą oraz cennymi uwagami. Przyglądamy się sytuacji Tomasza i w niedalekiej przyszłości włączymy się w pomoc dla niego – powiedział prezes zarządu One Sport, Karol Lejman.

Po podziękowaniach dla sponsorów, partnerów oraz współpracowników, przyszedł czas na ogłoszenie kalendarza tegorocznego cyklu Speedway Euro Championship. Rozgrywki o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy rozpoczną się 23 czerwca w Gnieźnie, a zakończą 15 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Chęć walki o udział w tegorocznej rywalizacji wyraził Jarosław Hampel.

Nadchodzący sezon to nowe cele i nowe wyzwania, które przed sobą stawiam. Chciałbym przede wszystkim zaistnieć indywidualnie, dlatego będę chciał wywalczyć możliwość udziału w cyklu SEC. Śledzę rozgrywki na bieżąco i bardzo chciałbym być częścią tego widowiska – powiedział Jarosław Hampel.

Oficjalny kalendarz Speedway Euro Championship 2018:
Runda 1, 23 czerwca – Gniezno (Polska)
Runda 2, 14 lipca – Güstrow (Niemcy)
Runda 3, 18 sierpnia – Daugavpils (Łotwa)
Runda 4 15 września – Chorzów (Polska)

Ogłoszony został również kalendarz tegorocznych zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów. Jedna z trzech rund walki o miano najlepszego młodzieżowego zawodnika globu odbędzie się w Lesznie. Zadowolenia z rozgrywania zawodów na stadionie im. Alfreda Smoczyka nie krył srebrny medalista IMŚJ z ubiegłego roku Bartosz Smektała, który może mieć szansę powalczyć o punkty przed własną publicznością.

Najpierw oczywiście trzeba wypracować miejsce w finałach mistrzostw świata. Są jeszcze eliminacje, przede mną długa droga. Jestem właśnie w trakcie przygotowań do sezonu i nie ukrywam, że mistrzostwa świata są moim celem na ten sezon – powiedział Bartosz Smektała.

Rozgrywki juniorskie wcale nie ustępują widowiskiem od zawodów seniorskich dlatego należy im się wyjątkowa oprawa i my jako One Sport chcemy to zapewnić. W przyszłym sezonie będziemy kontynuować współpracę z telewizją Eleven, dzięki czemu kibice w Polsce zobaczą rundy w Holsted, Lesznie i Pardubicach w telewizji – powiedziała Karolina Jankowska, członek zarządu One Sport.

Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów 2018:
29 czerwca – finał 1 – Holsted (Dania)
22 lipca – finał 2 – Leszno (Polska)
28 września – finał 3 – Pardubice (Czechy)

Tekst: informacja prasowa One Sport