Gniezno organizatorem prestiżowych zawodów!

W piątkowy wieczór w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbyła się organizowana przez One Sport gala w trakcie której podsumowano oficjalnie sezon 2017 oraz dziesięciolecie działalności firmy. Ponadto uroczyście zostały ujawnione plany na trwający rok. Gala Let’s Make Speedway przynosi bardzo dobre informacje dla sympatyków czarnego sportu w Gnieźnie! Pierwsza Stolica kraju będzie gospodarzem indywidualnych zawodów o międzynarodowym charakterze! Nominacja do organizacji tak prestiżowego turnieju to organizacyjny sukces działaczy GTM Start Gniezno.

W roku 2017 nasz klub był gospodarzem finałowej rundy cyklu Speedway Best Pairs będącego w zarządzaniu przez One Sport. Pierwotnie, miała to być runda druga, jednak na skutek problemów z pogodą gnieźnieńska eliminacja przełożona została w czasie i ostatecznie była trzecią, zamykającą sezon. Organizacyjnie sierpniowe zawody przebiegały bez zastrzeżeń, a wysoka ocena wystawiona przez właściciela cyklu otworzyła działaczom beniaminka pierwszej ligi możliwość starania się o kolejne prestiżowe wydarzenia.

DSC_0201

Podium cyklu Speedway Best Pairs 2017

W zimowej przerwie zrodził się pomysł, aby przeprowadzić w Gnieźnie imprezę o jeszcze wyższej randze niż mistrzostwa par teamów sponsorskich. Po kilku spotkaniach z przedstawicielami toruńskiego One Sport udało się osiągnąć porozumienie, którego efektem będzie organizacja w Gnieźnie pierwszej rundy cyklu Speedway Euro Championship w sezonie 2018. Odbędzie się ona w sobotę 23 czerwca! Już dzisiaj szykują się wielkie sportowe emocje na stadionie przy ulicy Wrzesińskiej 25! W akcji zobaczymy m.in. Andreasa Jonssona, Krzysztofa Kasprzaka, Artioma Łagutę, Andrzeja Lebiediewa (obrońca mistrzowskiego tytułu z sezonu 2017) i Vaclava Milika. Bezpośrednią transmisję z tych zawodów, podobnie jak z finału SBP 2017, będzie można obejrzeć na antenie Eurosportu!

foto-gala-letsmake-2018

Gala Let’s Make Speedway w Toruniu

Warto dodać, że finałowa runda cyklu SEC 2018 odbędzie się 15 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zdecydowanie będzie to wydarzenie bardzo dużej rangi – czarny sport powróci na przebudowany obiekt po wielu latach przerwy. Ostatnie zawody odbyły się tam w sezonie 2003 – była to jedna z rund cyklu Grand Prix. Do dyspozycji kibiców na chorzowskim stadionie jest blisko 55-tysięcy miejsc!

Tekst: Radosław Majewski