Weronika Burlaga – z żużlowcem w kuchni

W kadrze Car Gwarant Start Gniezno na sezon 2018 znalazła się Weronika Burlaga. To jedna z dwóch przedstawicielek płci pięknej w naszym kraju posiadająca licencję umożliwiającą jej profesjonalne uprawianie sportu żużlowego. Okres przedświąteczny jest dobrą okazją do tego, aby odbiec trochę od tematyki związanej ze speedwayem i odbyć krótką rozmowę o zbliżającym się Bożym Narodzeniu.

Gdzie spędzasz więcej czasu przed świętami? W kuchni czy w warsztacie?
– W warsztacie co miało być zrobione to jest już zrobione. Pomagam obecnie w domu, ale jeszcze myślę, czy nie zrobić psikusa i zamiast choinki w tym roku przystroić motocykl żużlowy!

Pozostańmy przy tematyce jedzenia. Ulubiona potrawa przy świątecznym stole?
– Moje dwie ulubione to oczywiście kluseczki z makiem i pierogi, ale w tym roku będę musiała się trochę z nimi ograniczać!

Święta to prezenty. Co znalazło się w Twoim liście do św. Mikołaja jako pierwsze?
– Nie wiem czy powinno się zdradzać, co się pisze do św Mikołaja,  ale u mnie – jak można się domyślić – znalazł się tam sprzęt na nowy sezon czyli motocykl, części zamienne i kask!

Święta Bożego Narodzenia to także muzyka, towarzyszą nam między innymi kolędy i pastorałki. Jaka jest Twoja ulubiona ulubiona świąteczna melodia? Poza warkotem motocykla żużlowego, oczywiście? Jesteś pierwszym głosem rodziny przy wigilijnym stole w trakcie śpiewu kolęd?
– Jest tyle świetnych piosenek, że nie mam ulubionej. Teraz pałeczkę od śpiewania przejęła jedna z moich sióstr i to ona w tym roku będzie głosem głównym, a ja znajdę się w chórkach.

Ile czasu więcej spędzisz na siłowni po świętach? Profesjonalne uprawianie sportu wymaga wielu wyrzeczeń?
– Od stycznia chce spędzić duza ilość godzin na różnych aktywnościach fizycznych. W grudniu niestety nie mogłam poświęcić na to tyle czasu, ile chciałam.

Co sprawia Ci większą frajdę? Ubieranie choinki czy szykowanie motocykla do zawodów?
– Wiadomo, że szykowanie motocykla! Jednak gwiazdka to taki czas, gdzie jesteśmy wszyscy razem i mozemy wspólnie zjeść, porozmawiać, złożyć sobie życzenia, pokolędowac. Jak dla mnie to magiczny czas, który wykorzystuje na to, by spędzić go z rodziną.

Rozmawiał: Radek Majewski