Żużlowcy górą w meczu halówki!

Dobiega końca aktywny weekend dla żużlowców Car Gwarant Start Gniezno. Po wczorajszych wydarzeniach, których punktem kulminacyjnym była gala „Orły Startu 2017” w sobotę część zawodników beniaminka pierwszej ligi wzięła udział w charytatywnym meczu piłkarskim. Rywalami drużyny składającej się z żużlowców oraz działaczy GTM Start byli przedstawiciele środowiska spółdzielców, tj. Banku Spółdzielczego oraz PSS Społem. Obie ekipy spotkał się na boisku w szczytnym celu – graliśmy dla Powiatowego Stowarzyszenia Na Rzecz Pomocy Osobom Bezdomnym i Integracji Społecznej w Gnieźnie DOM.

Pojedynek żużlowców ze spółdzielcami poprzedził mecz pokazowy najmłodszych ze szkółki Mieszka Gniezno. Po nich na parkiet wybiegły drużyny głównych bohaterów sobotniego popołudnia. W kadrze Car Gwarant Start doszło do kilku zmian. Zabrakło pierwotnie awizowanych Eduarda Krcmara i Damiana Stalkowskiego. Na boisku oglądaliśmy kapitana Mirosława Jabłońskiego, Marcina Nowaka, Adriana Gałę, Maksymiliana Bogdanowicza, Norberta Krakowiaka oraz działaczy – Łukasza Łukowskiego, Przemysława Błachowiaka i Arkadiusza Koronkę. Gościnnie zestawienie to uzupełnił trener Mieszka Gniezno Łukasz Malczewski.

Przed sobotnim starciem odbyło się kilka treningów z udziałem ekipy żużlowców. Mecz – choć cel miał charytatywny i wydawać by się mogło, że obie drużyny podejdą do niego na luzie miał zacięty przebieg, a wynik i zwycięstwo było kwestią otwartą do ostatnich minut. Pierwsze trafienie do bramki strzeżonej przez Łukasza Łukowskiego zaliczył przedstawiciel spółdzielców – Krystian Zobel. Wyrównał kapitan Car Gwarant Start Mirosław Jabłoński. W pierwszej połowie byliśmy świadkami jeszcze kilku trafień. Futbolówkę w bramce spółdzielców dwukrotnie umieścił Łukasz Malczewski i raz Marcin Nowak. Dla spółdzielców gola zdobył Krzysztof Paśka. Niefortunne, samobójcze trafienie, było z kolei udziałem Norberta Krakowiaka. Po pierwszych 20 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 4:3 dla Car Gwarant Start Gniezno.

Druga połowa dostarczyła jeszcze większych emocji. Najpierw dwukrotnie bramkarza spółdzielców pokonywał Łukasz Malczewski. Rywale nie stracili jednak motywacji do gry i szybko rozpoczęli odrabianie strat by w trzydziestej drugiej minucie doprowadzić do wyrównania 6:6, a co więcej – już dwie minuty później prowadzili 7:6. Kontra żużlowców była jednak natychmiastowa. Najpierw dwukrotnie Mirosław Jabłoński i raz Marcin Nowak wpisali się na listę strzelców ustanawiając wynik spotkania na 9:7 dla Car Gwarant Start Gniezno.

mecz-spoldzielcy-puchar

Po meczu doszło do oficjalnego podsumowania charytatywnego spotkania. Sportowcy nagrodzeni zostali upominkami przekazanymi przez organizatorów pojedynku, na ręce kapitanów obu ekip powędrowały także puchary – bardziej okazały, za zwycięstwo – trafił w ręce żużlowców. Mecz śledziła duża grupa podopiecznych stowarzyszenia DOM – nie kryli oni wzruszenia z faktu uzbierania kwoty 15 455 zł, która pomoże m.in. w zorganizowaniu świąt Bożego Narodzenia oraz paczek dla najmłodszych.

Tekst: Radosław Majewski