R.Wojciechowski: “Monitorujemy kwestię przygotowań zawodników”

Na początku grudnia poznamy nazwisko szkoleniowca, który od marca przyszłego roku pracować będzie z zespołem Car Gwarant Start Gniezno. Wszystko wskazuje na to, że nastąpi to przy okazji gali „Orły Startu” zaplanowanej na piątek 8 grudnia w klubie Vehikuł Czasu. Aktualnie żużlowcy gnieźnieńskiego klubu kończą tzw. okres roztrenowania i rozpoczynają przygotowania pod względem fizycznym. Równolegle zawodnicy kompletują park maszyn na nadchodzący sezon.

“Kończy się okres roztrenowania i zaczynają się przygotowania pod względem fizycznym do sezonu.” – mówi menadżer Car Gwarant Start Gniezno Rafael Wojciechowski. “Jeśli chodzi o seniorów, jako klub oczywiście monitorujemy tę sprawę. Rozmawiamy z zawodnikami, wiemy w jakim stopniu sprzętowym się przygotowują. Poruszamy temat przygotowania fizycznego i wydolnościowego do sezonu.” – informuje. Działacze beniaminka pierwszej ligi nie zapominają także o tych nieco mniej doświadczonych zawodnikach, młodzieżowcach z kadry Car Gwarant Start Gniezno. “Najważniejsze na tę chwilę jest dopięcie tego, aby odpowiednio przygotować juniorów pod względem fizycznym do sezonu, a także sprzętowym. Wszystkie sprawy są na bieżąco monitorowane, konsultowane i jeżeli stwierdzamy, że należy w jakiś sposób zmienić lub zmodyfikować sposób przygotowań to reagujemy na bieżąco” – dodaje R.Wojciechowski.

marcin-nowak-zakupy-sprzetowe

M.Nowak w trakcie zakupów sprzętowych u Rafała Haja (fot. Speedway Parts – Rafał Haj)

Przesądzone jest, że w pierwszym roku startów zespołu na torach pierwszej ligi z kadrą pracować będzie nowy szkoleniowiec. Jego nazwisko jak na razie owiane jest tajemnicą, podobnie jak skład całego sztabu szkoleniowego. Zostanie on zaprezentowany po zakończeniu trwających rozmów. Działacze oczekują na terminarz przyszłorocznych rozgrywek – według wstępnych planów liga ruszy wraz z początkiem kwietnia. “Planujemy jak najwcześniej rozpocząć treningi na torze.” – mówi R.Wojciechowski. W planach jest między innymi wyjazd do chorwackiego Gorican. “W Polsce nie możemy przewidzieć tego jaka pogoda będzie w marcu, dlatego też łatwiej będzie nam się przygotować gdzieś za granicą. Skorzystamy z gościnności i możliwości, jakie otwiera nam Jurica Pavlic, czyli wyjedziemy do Gorican na początku marca. To mamy już zaplanowane.” – dodaje.

Zanim kadra uda się na wspólne treningi na torze zawodnicy mają mieć obiecane po sezonie 2017 wspólne wakacje.“Zrealizujemy tą obietnicę. Będą to wakacje na tej zasadzie, że częściowo połączone zostaną z przygotowaniem do sezonu. To także miły wypoczynek i integracja.” – zdradza R.Wojciechowski.

Po powrocie z Chorwacji żużlowców z Grodu Lecha czekają zajęcia treningowe na własnym torze oraz spotkania kontrolne w formie sparingów. Jeszcze przed rozpoczęciem ligi dojdzie do zapowiadanego super-meczu w którym czerwono-czarni mają zmierzyć się z Drużynowym Mistrzem Polski, Fogo Unią Leszno. “Ten mecz doskonale wpisałyby się w przygotowanie do sezonu.” – przekonuje menadżer Car Gwarant Start Gniezno“Chcemy być optymalnie przygotowani do pierwszego meczu ligowego, który mam nadzieję rozegramy tutaj, w Gnieźnie. Jesteśmy beniaminkiem, więc tego się spodziewamy i wtedy pozytywnie zaskoczymy wszystkich. Chcemy wygrywać i tych sukcesów oczekują od nas na pewno kibice.” – nie ukrywa Rafael Wojciechowski.

Tekst: Radosław Majewski