Pozyskanie sponsora tytularnego – kulisy zawarcia umowy

Działacze beniaminka Nice 1 Ligi Żużlowej pozyskali sponsora tytularnego. W trakcie czwartkowej konferencji prasowej doszło do oficjalnego podpisania stosownych dokumentów na podstawie których firma Car Gwarant Service s.c. będzie wspierała gnieźnieński klub. Umowa została zawarta na okres jednego roku z możliwością przedłużenia na kolejne lata po zakończeniu sezonu 2018. Na jej podstawie żużlowcy z Pierwszej Stolicy będą występować w rozgrywkach ligowych pod nazwą Car Gwarant Start Gniezno.

W czwartkowym spotkaniu z przedstawicielami mediów uczestniczyli: właściciel firmy Car Gwarant Service s.c. Krzysztof Grabarczyk, dyrektor ds. rozwoju Grzegorz Cieślachowski i Kamila Antczak – opiekun klienta biznesowego oraz z ramienia GTM Start Gniezno prezes stowarzyszenia Tomasz Wojciechowski i koordynator ds. marketingu Bartosz Kapczyński.

Na wstępie podziękowano dotychczasowemu sponsorowi tytularnemu – firmie HAWA z siedzibą w Gnieźnie. Przypominamy, że dzięki zaangażowaniu sieci stacji paliw HAWA, w końcowej fazie sezonu, drużyna czerwono-czarnych  mogła z większym spokojem przystąpić do dwumeczu finałowego 2 Ligi Żużlowej z zespołem Speed Car Motoru Lublin. Pragniemy uspokoić naszych kibiców, iż współpraca z  tym partnerem mimo braku w nazwie, będzie kontynuowana także w przyszłym roku.

“Cieszy nas fakt podjęcia rozmów i podpisanie umowy, która zapewni nam wsparcie w rozgrywkach I ligi” – mówił prezes GTM Start Tomasz Wojciechowski. “Do tej pory głównymi filarami naszego finansowania był samorząd, kibice oraz sponsorzy, a na chwilę obecną mamy gwarancje firmy, która z nami rozpoczyna współpracę. Do nowego sezonu chcemy przystąpić bardziej zmotywowani i przygotowani odpowiednio również pod względem finansów. Mam nadzieję i wierzymy w to mocno, że spełnimy oczekiwania naszego nowego partnera.” – dodał sternik klubu z Wrzesińskiej.

O kulisach nawiązania współpracy firmy Car Gwarant Service s.c. z GTM Start Gniezno mówiła opiekun klienta biznesowego Kamila Antczak „Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie osoba pana Rafała Szewiora – właściciela firmy Auto-Marsel. To nasz główny partner na terenie Gniezna. Nawiązując współpracę z tym partnerem miałam możliwość poznać klub Start Gniezno.” – przyznaje. “Szybko rozpoczęły się negocjacje i po krótkich rozmowach możemy się dziś spotkać w takim właśnie gronie” – mówi.

umowa_car-gwarant_17

Właściciel Car Gwarant Service s.c. i prezes GTM Start Gniezno po zawarciu umowy

Historię nowego sponsora tytularnego GTM Start przybliżył właściciel Car Gwarant Service – Krzysztof Grabarczyk. “Firma nasza powstała w roku 2014, na początku działaliśmy tylko w rejonie łódzkim i jego obrzeżach. Dwa lata później rozwinęliśmy się na całą Polskę” – poinformował dziennikarzy. “Oferujemy produkty naszym klientom – a są nimi komisy samochodowe, salony sprzedaży, a także osoby indywidualne. Posiadamy cztery programy naprawcze, dedykowane są one nawet samochodom dwudziestoletnim! Mamy także coś dla posiadaczy młodszych, pięcioletnich aut. Sieć rozbudowana jest w całej Polsce. Działamy z wyselekcjonowanymi warsztatami. W całym kraju współpracujemy z ProfiAuto, mamy własny system napraw, lawety i tego typu rzeczy.” – kontynuował prezentację firmy, przedstawiając pokrótce jej ofertę, dyrektor ds. rozwoju Grzegorz Cieślachowski.

umowa_car-gwarant_08

Przedstawiciele Car Gwarant Service s.c. i prezes GTM Start

Firma Car Gwarant Service s.c. związała się z gnieźnieńskim klubem na okres jednego roku z możliwością przedłużenia umowy na kolejne sezony. Pozyskanie sponsora tytularnego nie jest oczywiście jedyną aktywnością klubu na polu marketingowym. Równolegle prowadzonych jest wiele rozmów pod kątem wsparcia działalności klubu w przyszłym roku. W ofercie marketingowej beniaminka są m.in. nowe ciekawe produkty jak „Klub 100”, „Klub 300”, „Klub 500” czy „Personal rider”.

Tekst: Radosław Majewski

Podpisanie umowy ze sponsorem tytularnym w obiektywie Romana Strugalskiego