Radość z awansu przede wszystkim! Nie psujmy sportowego święta!

To było prawdziwe święto gnieźnieńskiego żużla! Po znakomitym i pełnym emocji spotkaniu żużlowcy HAWA Startu Gniezno mogli wczoraj wieczorem cieszyć z wywalczonego awansu do pierwszej ligi. Do wspólnego świętowania zaproszeni zostali wszyscy chętni kibice, a impreza na stadionie trwała do późnych godzin wieczornych. Ze smutkiem przyjęliśmy dzisiejsze informacje płynące z jednego z portali, że po części oficjalnej rozpoczęło się celebrowanie awansu w budynkach klubu i przeznaczone było tylko dla działaczy i osób związanych z GTM Start.

Nic bardziej mylnego. Pomeczowa feta otwarta była dla kibiców i zaczęła się już kilkanaście minut po oficjalnej dekoracji. Wstęp przed trybunę główną umożliwiony został wszystkim chętnym fanom. Najpierw na specjalnie przygotowanej scenie pojawili się główni aktorzy widowiska – żużlowcy HAWA Start Gniezno w otoczeniu działaczy klubu. Po serii pytań i wielu humorystycznych wypowiedzi w których brylował jak zawsze kapitan drużyny Mirosław Jabłoński był czas dla kibiców. Fani świeżo upieczonego pierwszoligowca mieli możliwość zrobienia pamiątkowych fotek z żużlowcami czy swobodnej rozmowy z nimi. Świętowanie zakończyło się późnym wieczorem.

panorama-trybuny-final

Tłumnie wypełniony stadion na finale 2LŻ

Opisywane przez portal zdarzenie miało miejsce w okolicach bramy wjazdowej na stadion. Agresorami były osoby nie związane z GTM Start Gniezno. Żałujemy, że nieodpowiednie zachowanie kilku przypadkowych ludzi wpływa negatywnie na obraz wczorajszego, tak szczęśliwego dla nas dnia. Zwłaszcza, że ci prawdziwi kibice przez całe spotkanie spisywali się na medal – wspólnie udało się stworzyć znakomitą atmosferę na trybunach, a niesamowity doping niosący się po W25 był ogromnym wsparciem dla zawodników walczących na torze. Również ci kibice potrafili świetnie się z nami bawić po meczu, w miłej atmosferze spędzić czas z całą ekipą zaangażowaną w tworzenie klubu od podstaw. Dodajmy, że blisko dziesięciotysięczna publika była dowodem na to, że żużel to nadal sport numer jeden w Gnieźnie!

DSC_9930

Głośny i aktywny sektor numer 10