Finał 2LŻ: kontynuacja akcji charytatywnej

Przy okazji finału 2. Ligi Żużlowej kontynuowana będzie charytatywna akcja na rzecz Bartosza Labrenza. To trzynastolatek, który w październiku przejdzie operację nóżek. Podobna zbiórka miała miejsce podczas półfinału z Naturalną Medycyną PSŻ Poznań. Jutro na stadionie ponownie pojawią się barwne postacie nawiązujące do Gwiezdnych Wojen, które wspólnie z przedstawicielami fundacji opiekującej się Bartkiem będą kwestować na rzecz młodego kibica czarnego sportu. Nie zabraknie także maskotek uwielbianych przez najmłodszych. Będzie to doskonała okazja do pamiątkowych fotek, ale przede wszystkim wsparcia charytatywnej akcji.

Przeprowadzona w niedzielę 3 września zbiórka spotkała się z dużym zainteresowaniem kibiców. Fani czarnego sportu z Gniezna pokazali swoje hojne serca – dzięki ich ofiarności udało się zgromadzić kwotę 3.549,81 zł.

foto_gwiezdne-wojny_news

Wśród kwestujących będą postacie stylizowane na wzór bohaterów Gwiezdnych Wojen

Bartosz Labrenz ma jedną stopę szpotawą, a drugą koślawą. Dzięki wieloletniej, kosztownej rehabilitacji czworakuje. Obecnie jest w okresie dojrzewania, kości się rozrastają i dochodzi do coraz większego zniekształcenia stóp. Skutkuje to cierpieniem i płaczem podczas noszenia butów, co pomimo chęci uniemożliwia naukę chodzenia. Niestety, aby mógł sam stanąć na nogi potrzebna jest operacja stóp i specjalistyczne ortezy. W Polsce nie ma możliwości zoperowania jego nóżek. Jedyna nadzieja dla Bartusia to operacja przeprowadzona przez specjalistów w niemieckiej klinice – Schön Klinik Vogtareuth. Niestety, NFZ nie finansuje operacji przeprowadzonych za granicami kraju, rodzice dziecka zdani są na siebie oraz dobre serca osób wspierających.

Koszt operacji i ortez w Niemczech to 115 400 złotych. Darowiznę można wpłacać na konto fundacji: BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, nazwa odbiorcy: Fundacja dzieciom „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” UL. ŁOMIAŃSKA 5 01-685 WARSZAWA, tytułem: 4229 LABRENZ BARTOSZ – DAROWIZNA NA POMOC I OCHRONĘ ZDROWIA

Zbiórka środków trwa również w internecie, na portalu siepomaga.pl/pomocdlabartka. Wkrótce do nabycia będą gadżety przekazane m.in. przez uczestników finału cyklu Speedway Best Pairs odbywającego się w wakacje w Gnieźnie. Całkowity dochód z ich sprzedaży również zasili konto Bartka w fundacji „Zdążyć z pomocą”.

Tekst: Radosław Majewski