Dlaczego kibice nie obejrzą żużla na żywo na antenie Lubelska.tv?

Fala internetowego hejtu na GTM Start Gniezno przetoczyła się wczoraj po tym, jak opublikowana została informacja, że stacja LubelskaTV nie przeprowadzi bezpośredniej transmisji z finałowego spotkania II ligi żużlowej pomiędzy drużynami HAWA Start Gniezno, a Speed Car Motor Lublin. Kibice zarzucają nam, że odbieramy możliwość obejrzenia meczu fanom m.in. z Lublina. Nie możemy zgodzić się z tymi zarzutami – jako klub jesteśmy otwarci na negocjacje ze wspomnianą stacją telewizyjną.

Spotkania finałowe pomiędzy dwoma drużynami cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców z Lublina i Gniezna. Pierwszy mecz – odbywający się na stadionie w Lublinie sympatycy czarnego sportu mogli obejrzeć w bezpośrednim przekazie w systemie PayPerView. Koszt dostępu wynosił w ubiegłą niedzielę 14 zł netto. Przedstawiciele wspomnianej stacji TV z góry założyli, że wyrazimy zgodę na transmisję na takich samych zasadach z Gniezna  i wpuścimy za darmo kamery na stadion przy ul. Wrzesińskiej 27-29. O planowanej transmisji – nie mając pisemnej zgody na takową – poinformowali za pośrednictwem m.in. swojej strony www oraz profilu w mediach społecznościowych. Niestety na takie rozwiązanie – transmisję bez odpłatności ze strony TV zarząd GTM Start Gniezno nie wyraził zgody. W wydanym przez LubelskaTv komunikacie czytamy, że decyzja o braku transmisji z niedzielnego meczu nie jest inicjatywą tej stacji. Pragniemy zwrócić uwagę na fakt, że po otrzymaniu propozycji ze strony zarządu GTM Start przedstawiciele TV nie podjęli jakichkolwiek negocjacji zmierzających do wypracowania wspólnego, korzystnego dla obu stron stanowiska.

Dlatego też nie możemy zgodzić się z zarzutami stawianymi nam przez kibiców, przede wszystkim z Lublina. Zależy nam na tym, aby losy pojedynku mogła śledzić jak największa rzesza kibiców również i z tego miasta, ale wszystko musi odbywać się z zachowaniem zdrowych zasad współpracy, dającej obopólne korzyści.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich kibiców „Koziołków” do wizyty w Gnieźnie. W celu zakupu biletów zachęcamy do skorzystania z przedsprzedaży on-line: http://bilety.startgniezno.com. Mamy nadzieję, że wspólnie przeżywać będziemy wielkie sportowe emocje, a kulturalny i głośny doping na długo pozostanie w pamięci żużlowców obu drużyn. Niech wygra lepszy!

Tekst: Radosław Majewski