Finał 2LŻ – awizowane składy, plany treningowe

W niedzielę finał 2. Ligi Żużlowej. HAWA Start Gniezno na własnym obiekcie podejmować będzie drużynę Speed Car Motor Lublin. W pierwszym pojedynku górą byli lublinianie wygrywając 50:40 – podopieczni trenera Dariusza Śledzia mają dziesięciopunktową zaliczkę. To sprawia, że będziemy świadkami bardzo dużych emocji. Cały czas trwa przedsprzedaż biletów – zainteresowanie wejściówkami jest spore. W środę poznaliśmy awizowane składy na rewanżowe spotkanie finałowe.

Goście desygnowali nieco inne zestawienie par niż w pierwszym meczu w Lublinie. Niezmienny pozostał pierwszy duet, który stworzą Bjarne Pedersen i Stanisław Burza. Prowadzącym drugą parę będzie Daniel Jeleniewski, a z numerem czwartym w akcji zobaczymy Pawła Miesiąca. Robert Lambert z kolei desygnowany został do boju z młodzieżowcem lublinian – pod szóstką pojawi się Oskar Bober. Awizowany skład gospodarzy nie zmienił się – kierownictwo HAWA Start Gniezno postawiło na sprawdzone pary: Marcin Nowak z Oliverem Berntzonem i Adrian Gała z Eduardem Krcmarem. Z numerem czternastym oglądać będziemy Norberta Krakowiaka.

109

Mirosław Jabłoński z Norbertem Krakowiakiem

Pełne składy prezentują się tak:
Speed Car Motor Lublin
1. Bjarne Pedersen
2. Stanisław Burza
3. Daniel Jeleniewski
4. Paweł Miesiąc
5. Robert Lambert
6. Oskar Bober

HAWA Start Gniezno:
9. Marcin Nowak
10. Oliver Berntzon
11. Adrian Gała
12. Eduard Krcmar
13. Mirosław Jabłoński
14. Norbert Krakowiak

W czwartek i piątek na torze przy Wrzesińskiej trenować będą gospodarze. “Na piątek będę miał większość składu na miejscu, poza Oliverem Berntzonem.” – informuje Rafael Wojciechowski, menadżer drużyny. “Ważne jest dla mnie, aby pojawił się w Gnieźnie Eduard Krcmar, który miał do tej pory problem z rozszyfrowaniem toru, nie nadążał z ustawieniami. Przejedziemy trening w systemie meczowym, aby przybliżyć przerwy na równanie toru i inne działania. Dopasowanie motocykli na zmieniające się warunki musi być w stu procentach dopracowane. To jest niezwykle ważne.” – mówi o treningowych planach menadżer. Należy dodać, że treningi będą zamknięte do publiczności.

136

Na owalu w Gnieźnie potrenuje Eduard Krcmar

“Kibicuj na trybunach” – fanów zapraszamy na stadion w niedzielę. Doping dla żużlowców jest niezwykle potrzebny. “Zawodnicy angażując się w walkę czują doping i dlatego zależy nam na wsparciu ze strony fanów. W niedzielę będziemy walczyć o takie zwycięstwo, które pozwoli nam awansować do pierwszej ligi!” – menadżer zachęca kibiców do wizyty przy Wrzesińskiej na meczu HAWA Start Gniezno – Speed Car Motor Lublin.

Promocyjne ceny biletów wstępu (obowiązujące w przedsprzedaży do 15 września) przedstawiają się następująco:
sektor AB – normalny 25 zł, ulgowy 18 zł
sektor C – normalny 20 zł, ulgowy 15 zł
młodzieżowy, sektor AB i C – 5 zł
trybuna – 40 zł

Wejściówki do piątku nabyć można w poniższych punktach:
Sekretariat GTM Start – Gniezno, ul. Wrzesińska 27-29, w godzinach 10.00-16.00
Kino Helios, ul. Pałucka 2, Galeria Gniezno (kasa)
Sklep Pitbike KXD, ul. Poznańska 103 (naprzeciw stacji ORLEN), Gniezno – poniedziałek-piatek 10-17
Restauracja POPULARNA – Rynek, Kłecko, godziny 11-20
Solarium BEST – Września, ul. Kościuszki 55, poniedziałek-piątek 12-20
Firma Zegarmistrzowsko-Jubilerska – Trzemeszno, ul. 22 Stycznia 11

Tradycyjnie przedsprzedaż trwa również on-line – w tym celu należy odwiedzić witrynę http://bilety.startgniezno.com. Zakupiony w ten sposób bilet przyjdzie w formie QR Kodu na skrzynkę e-mail klienta – w momencie wejścia na obiekt wystarczy okazać kod QR na ekranie smartfona. Nie ma potrzeby wydruku.

W sobotę sprzedaż prowadzona będzie w sekretariacie GTM Start przy ul. Wrzesińskiej 27-29 w godzinach 10.00 – 16.00. Tego dnia dostępne będą również programy zawodów. (cena 10 zł). W sobotę oraz w niedzielę (kasa czynna od 10.00) obowiązywać będą następujące, wyższe ceny:
– sektor AB – normalny 30 zł, ulgowy 22 zł
– sektor C – normalny 25 zł, ulgowy 18 zł
– młodzieżowy, sektor AB i C – 10 zł
– trybuna – 45 zł

“Jesteśmy w stanie zdobyć te 50 punktów i cała drużyna zrobi wszystko, żeby ten mecz wygrać.” – zapewnia R.Wojciechowski. “Nie ma załamania po spotkaniu w Lublinie. Chłopacy są mocni u siebie – zarówno seniorzy, jak i juniorzy. Jeśli wszystko potoczy się według planu, nie będzie nas prześladował ogromny pech, będziemy nastawieni na wygraną jak największą ilością punktów. Zapraszam kibiców w niedzielę na stadion, będziemy świętować awans do pierwszej ligi. Doping jest nam potrzebny, zawodnicy z pewnością odwdzięczą się swoją jazdą na torze!” – kończy.

DSC_0207

Zawodnicy HAWA Start Gniezno liczą na głośny doping publiczności

Przypominamy, że na rundę finałową nie obowiązują karnety. Ich właściciele również mogą zakupić bilety według cen w przedsprzedaży do 15 września. W dniu meczu obowiązują dla wszystkich ceny wyższe. Każdy uczestnik imprezy powinien posiadać bilet. Nie ma wstępu bezpłatnego dla dzieci. Do dzieci do 12 roku życia włącznie obowiązują bilety młodzieżowe – duża ich ilość znalazła się w darmowej dystrybucji. Uczniowie szkół podstawowych wchodzą na stadion tylko z ważną legitymacją. Wstęp na bilety ulgowe dla uczniów i studentów do 26 roku życia (z ważną legitymacją). Ulga przysługuje także seniorom powyżej 65 lat oraz kobietom.

Sponsorem rewanżowego pojedynku finałowego 2. Ligi Żużlowej jest właściciel marki Power Duck – napój energetyzujący, który #DajeKopa! Więcej informacji: www.powerduck.pl.