Miesiąc i Jeleniewski – jedziemy do Gniezna po wygraną

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin okazali się lepsi w pierwszym meczu finałowym. Niesieni dopingiem wypełnionego niemal w komplecie stadionu podopieczni trenera Dariusza Śledzia pokonali HAWĘ Start Gniezno 50:40. Liderem gospodarzy był Daniel Jeleniewski – zdobywca trzynastu punktów. Nieco słabiej niż w półfinale z Ostrovią Ostrów zaprezentował się Paweł Miesiąc (sześć oczek i dwa bonusy). Jak komentowali swój występ?

“Dwa biegi zepsułem dzisiaj.” – przyznaje Daniel Jeleniewski. “To jest sport. Tutaj każdy może wygrać i każdy może przegrać. Dziś w dwóch pierwszych biegach nie do końca wszystko grało z moimi motocyklami. Nie było tak, jakbym się spodziewał. Trzy ostatnie biegi były już naprawdę dobre.” – podsumował start w pierwszym finale 2. LŻ.

Jeleniewski nie ukrywał, że odczuwa jeszcze skutki piątkowej wywrotki podczas półfinału z Ostrovią. “Jestem troszeczkę obolały, nie chcieliśmy ryzykować występu, dlatego poddałem się badaniom. Zrobiliśmy je w nocy z piątku na sobotę i dzisiaj wystartowałem.” – przekazał żużlowiec. Zniżkę formy w porównaniu z meczem w piątek zanotował Paweł Miesiąc. “Dzisiaj nie było już tak dobrze jak w piątek.” – nie ukrywa występujący w niedzielę z numerem 11 na plastronie senior. “Upadek w pierwszym wyścigu trochę wybił mnie z rytmu. Skasowałem pierwszy motocykl, musiałem przesiąść się na drugi. Był on też niezły, ale popełniałem dużo błędów. W drugim biegu mogliśmy z Robertem Lambertem przyjechać na 5:1. Na wyjściu popełniłem błąd, puściłem krawężnik i tam się wbił “Jabol”. Później goniliśmy, ale nie udało się. Dwóm z jednej drużyny ciężko złapać jednego gościa, przeszkadzaliśmy sobie nawzajem. Ogólnie nie jestem zadowolony z siebie.” – skomentował wywalczone sześć punktów.

Obaj żużlowcy Speed Car Motoru Lublin wypowiadają się w podobnym tonie w kontekście meczu rewanżowego w Gnieźnie. “Naszym celem jest zdobyć 41 punktów” – mówi D.Jeleniewski. “Zaliczka jest duża, jedziemy po zwycięstwo albo bonusa!” – dodaje P.Miesiąc. “Nie myślę o barażu, w niedzielę jedziemy do Gniezna. Co będzie dalej? Zobaczymy.” – kwituje Miesiąc.

Rewanżowy mecz w Gnieźnie w najbliższą niedzielę. Początek o godzinie 16.00. Dzisiaj rozpoczęła się akcja “Kibicuj na trybunach” – trwa przedsprzedaż biletów na to bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie. Wejściówki do nabycia w punktach stacjonarnych oraz na stronie http://bilety.startgniezno.com

Tekst: R.Majewski / B.Kapczyński